Dopřejte svému pejskovi či kočičce luxus v podobě vlastního vstupu do domu

Češi patří mezi národy s nejvyšším počtem domácích mazlíčků na osobu. Svá zvířátka milujeme a většinou jim dopřáváme to nejlepší. Kvalitní strava je základem následovaná různými sofistikovanými hračkami, módními oblečky a nezbytnou kosmetikou. Na ty základní věci ale mnohdy zapomínáme.

Jako například alespoň základní svobodu pohybu. Té se mnoha mazlíčkům, přiznejme si to, moc nedostává. V tomto ohledu se nám naše zvířátka většinou musí maximálně přizpůsobit. Ven se zkrátka dostanou, jen když jim otevřeme dveře. A to obzvláště kočičkám nesvědčí.

Svobodný pohyb pro naše mazlíčky

Hodně majitelů své čtyřnohé přátele doma uzavírá dokonce na celý den. Rozumíme, že chtějí zabránit jejich zatoulání se a případné ztrátě. V bytech to snad jinak ani nejde. U oplocených rodinných domků to ale je jiné.

Dvířka pro psy a kočky

Opustit čtyři stěny pejskům a kočičkám umožňují speciální sofistikovaná dvířka pro psy a kočky. Ty jednoduše připevníte například na vchodové dveře a váš pejsek či kočička si jejich prostřednictvím „odskočí“, kdy uzná za vhodné. Nemyslete si, ani pro psy není zadržování moči ničím příjemným, stejně jako pro člověka.

Magnetická, čipová nebo s infračerveným světlem?

Na trhu jsou dvířka různých materiálů i velikostí, tedy jak pro malé pejsky, tak pro ty velké. Na dveře si můžete instalovat dvířka magnetická, jež se otevírající na magnet, nebo dvířka čipová, k jejichž otevírání slouží speciální čip. Ten zároveň pozná, že do vašeho domu vstupuje právě vaše zvířátko. K tomu slouží buď speciální přívěsek na obojek nebo mikročip. Jeho aplikaci ale nechte na veterináři. Třetím způsobem otevírání dvířek pro domácí mazlíčky je infračervené světlo. Výběr konkrétního modelu konzultujte s odborníkem.

Způsob připevnění

Dvířka pro kočky a psy samozřejmě nemusíte umísťovat jen do dveří. Na trhu existují modely umožňující instalaci do zdí, sádrokartonu, ale i skla. Váš mazlíček tak může mít speciální vchod téměř kdekoliv.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

twelve − eight =