Plánujete stavbu dřevěné terasy? Zvažte thermo borovici!

Znáte pojem „dining al fresco“? Volně by se dal přeložit jako venkovní stolování, tedy pod širým nebem. Ideálně na vlastní terase.

Dřevěnou terasu mám u svého domu osmým rokem a zpětně musím uznat, že to byla jedna z nejlepších investicí, jakou jsem svému domu dopřála. V létě na terase trávíme prakticky každou volnou chvilku. Snídáme, obědváme i večeříme. Grilujeme i se opalujeme. Pozorujeme západ slunce se sklenkou dobrého vína v ruce. A upřímně nechápeme sousedy, jak mohou být pořád zavření doma.

Terasa jako ze žurnálu

Naše terasa je ze severského modřínu. Vypadá pěkně, ale každý rok musíme obnovovat její nátěr speciálním olejem na terasy. Je pravda, že po něm terasa vypadá jako nová. Kdybych si ale terasu měla nechat postavit znova, zřejmě bych zvolila jiný, modernější materiál. Nejde totiž pouze o nový hotový produkt. Každá nová stavba vypadá pěkně. Otázkou ale je, jak bude vypadat za takových 5 let.

Thermo borovice

V tomto smyslu je sázkou na jistotu tzv. thermo borovice, což je borovicové dřevo ošetřené speciální thermowood technologií WTT. A ta je právě klíčem k úspěchu, tedy k terase, jež i po několika letech bude vypadat jako nová.

Technologie WTT

Pojem thermowood v podstatě značí tepelnou úpravu. Jak to probíhá? Dřevo se postupně zahřívá v natlakované komoře až na konečných 180 stupňů. Během tohoto procesu se ze dřeva uvolňuje pára, jež dřevu po celé jeho délce poskytne jednak nezbytnou úpravu proti klimatologickým jevům, hnilobě a plísním, ale také mu propůjčí jedinečnou barvu – přirozenou barvu dřeva o pár odstínů ztmaví. Výsledný odstín je na pohled velmi působivý. Můžete si tak být jisti, že vaše nová terasa bude doslova jako ze žurnálu.

Žádná chemie

To ale není všechno. Zmíněný proces je stoprocentně ekologický, a taková bude i vaše nová terasa. Nebude škodit vám ani životnímu prostředí. WTT technologie navíc dřevo nikdy maximálně nevysuší. To si vždy ponechá svou zhruba osmiprocentní vlhkost. Stejně jako se nesmrští ani jinak nedeformuje. Pokud zkrátka zvažujete výstavbu terasy, thermowood – borovice rozhodně stojí za zvážení.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

five × 4 =