Dřevěná podlaha: Sázka na eleganci a kvalitu

Řešení pochozích ploch v interiéru je nesmírně důležité. Návštěva si v podstatě při prvních krocích všímá toho, co se nachází pod nohama. Soustředit se při volbě správné podlahy vyplatí nejen na design, ale i na příjemný dotek s chodidly, dlouhodobou výdrž podkladu a další zdánlivé detaily. Nabídka materiálů tvořících podlahy je dnes maximálně pestrá. My vybíráme dřevo. Právě dřevěné podlahy jsou totiž tradiční, kvalitní a navýsost hezké.

Přírodní přirozená elegance

Dřevo se řadí mezi materiály s dlouholetou historií, s nimiž lidé pracují odnepaměti. Není se čemu divit, protože nabízí spousty skvělých vlastností, jimiž se kov, případně jiné syntetické látky pochlubit nemohou. Hlavně je ryze přírodní, na dotek příjemné a dokáže naladit i svou specifickou vůní. Vybrat si lze ze spousty zajímavých dřevin, a to jak tuzemských, tak i cizokrajných. Hezké jsou buk, dub, anebo klidně i některé cizokrajné dřeviny. Skvěle vypadá třeba masivní teaková podlaha.

Maximální výdrž zaručena

U umělých plovoucích podlah, linolea anebo některých dalších se lze obávat rychlého strádání v důsledku minimální kvality daného materiálu. U dřeva si můžete vsadit na to, že vám vydrží hodně dlouho. Ano, může se poškrábat na základě neobratné manipulace s ostrými předměty, ale i takovéto nedostatky je možné odstranit rychle a jednoduše.

O pohodlí nemějte strach

Zatímco dlažba je poměrně studená a umělé povrchy nedokážou nabídnout potřebnou měkkost a pohodlí, dřevo to zvládne. Nášlap je maximálně pohodlný a přirozeně teplý. Když se navíc ke všemu přidá ještě podlahové vytápění, vytvoříte si maximální komfort. A co vzhled? Naším tipem je podlaha merbau z tradiční dřeviny pocházející z jihovýchodní Asie. Moc hezky ale vypadají i palisandr, teak a mnohé další. Přesvědčit se o tom můžete sami při prohlídce nabídky společnosti Real Floor.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

4 × 2 =