Fotografie: vytápění

Efektivní vytápění? Zvažte to podlahové!

V souvislosti s energetickou krizí vyvstala i otázka efektivního a cenově dostupného vytápění. Tím může být trošku podceňované vytápění podlahové. Z mnoha důvodů, s nimiž vás rádi obeznámíme.

Nezasvěcený jako hlavní výhodu podlahového vytápění zřejmě uvede, že uživateli bude teplo od nohou. I v zimě bude moci po podlaze pobíhat bosky. Dokonce po ní bez obav, že se nastydne, bude moci nechat batolit malé dítě. Teplo od nohou je určitě pocit k nezaplacení. Podlahové vytápění vás ale nezahřeje jen a pouze od nohou.

Rovnoměrné vytápění místnosti

Podlahové vytápění, a to už je známo méně, dokáže efektivně a rovnoměrně vytopit celou místnost. Funguje totiž na principu sálavého vytápění od trubek instalovaných pod podlahou, jimiž proudí horká voda. Ta sálá do okolí, a tím vytápí celou místnost, aniž by se samotná podlaha jevila jako extrémně horká. Nepocítíte tedy jen a pouze teplo od nohou, nýbrž v celé místnosti.

Žádný prach a nároky na prostor

Další výhodou podlahového vytápění jsou nízké nároky na prostor. Právě proto, že je chytře umístěné pod podlahou, nezabírá v místnosti žádné místo. A nezapomeňme dodat, že vzduch v místnosti nevíří žádný prach. Nemá totiž kde vzniknout. Instalovat ho přitom je možné pod většinu podlahových krytin, jak jsou vinyl, laminát i dlažba. Vhodná kvůli vysokému tepelnému odporu není snad jen podlaha z dřevěného masivu.

Obraťte se na specialisty

Do instalace podlahového topení se nepouštějte svépomocí a obraťte se na profesionály. Zadejte si do vyhledávače třeba pojem podlahové topení České Budějovice, popřípadě voda topení České Budějovice a vyberte firmu nejblíž vašeho bydliště.

Specialista na jižní Čechy

Velmi dobré reference má například společnost Vodoinstalatérství Josef Bárta (na internetu hledejte pod odkazem rozvody topení České Budějovice) specializující se na regiony Jižní Čechy, Českobudějovicko, Českokrumlovsko a Třeboňsko. Jeho zaměstnanci vám instalují nejenom moderní podlahové vytápění, ale také klasické rozvody topení. Zkrátka se postarají o to, aby vám doma nebyla zima. Na kolik stupňů pak budete vytápět, to už bude na vás. Více informací najdete na odkazu instalatérské práce České Budějovice.