Grilování je radost: Na jaké příslušenství byste neměli zapomínat?

Příprava pokrmů na grilu je pro většinu z nás spojená s časem klidu a pohody na vlastní zahradě. Ugrilovat si nějaké speciality můžete nejen v létě, ale v podstatě v jakémkoli ročním období. Potřebovat k tomu budete především kvalitní gril a také příslušenství. Právě o něm se rozepíšeme v následujících řádcích. Možná zjistíte, že některé grilovací pomůcky používáte a o existenci jiných nemáte ani ponětí.

Pohodová manipulace s masem

V první řadě se zaměříme na maso, jež miluje drtivá většina lidí. Jednat se může jak o kuřecí, tak i vepřové, případně hovězí. To je nejtužší a jeho příprava bývá zpravidla nejdelší. Důležitou roli při grilování hrají nejrůznější grilovací obracečky. Právě s nimi bude manipulace mnohem jednodušší. Obrácení masa se obejde bez zbytečného propichování, jako je tomu v případě použití dvou vidliček. Pokud bude navíc konec obracečky vybaven plastovým nebo dřevěným madlem, nemusíte využívat ani speciální grilovací rukavice.

Je libo pizzu?

Ač se to možná nezdá, na grilu lze připravovat bez problémů také pizzu. Tento vynikající italský slaný koláč se samozřejmě většinou připravuje v kamenných nebo elektrických pecích, nicméně na trhu lze najít kruhový pizza kámen, na němž bude pečení pizzy doslova a do písmene hračkou. Návštěvu překvapíte a pochutná si na vynikající pizze přímo z grilu.

I ryby si zaslouží speciální nástroje

Zapomenout nelze ani na grilování ryb. Takový pstruh na másle, případně makrela jsou velmi oblíbenými druhy ryb, jež se tradičně grilují. Jestliže nechcete, aby unikala vynikající šťáva, pořídíte si speciální grilovací plech či pánev. Za zmínku stojí i kleště a závěsy na ryby. Ať už potřebujete jakékoli doplňky, seženete je v eshopu na www.forgrill.cz. K dispozici jsou zde například i grilovací omáčky, koření a mnohý další sortiment.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

18 − eight =