Hledáte byty na prodej? Podívejte se, na co při výběru nezapomenout

Byty k prodeji jsou. Rozhodně nebudete mít problém najít mnoho nabídek. Jenomže pozor na první nadšení lokalitou, cenou, atmosférou či majitelem. Někdy nás může zklamat.

Fotografie: byty na prodej

Lokalita musí nabídnout více než jen dva kroky do práce

Mnohdy se jednoznačně upneme na některou lokalitu pouze proto, že to máme kousek od zaměstnání. Pokud nás práce baví, obvykle máme pocit, že v ní vydržíme navěky. Ale změna je život. Změnit můžeme práci, taktéž se stěhují samotné firmy. Z ničeho nic nás bude čekat dojíždění na druhý konec města. Proto je důležitější obecně dobrá dopravní dostupnost než okamžitá blízkost práce.

TIP: Byty na prodej – podívejte se na nabídku realitního serveru Digireality.cz.

Dobrá dopravní dostupnost 24 hodin denně se počítá

Možná jste zrovna nyní bez dětí, ale časem přibudou, začnou chodit do školy a budou potřebovat chodit třeba do vzdálenějších podvečerních kroužků. I vy se sem tam bude chtít vydat do divadla a pak s přáteli na skleničku. To je vždy lepší nechat auto doma. Dá se do lokality, kde jste si vybrali bydlení, dostat i později než po dvacáté hodině večerní? Nemusí to být samozřejmost.

Jsou instituce, které se hodí mít po ruce

Pořád platí: je dobré si vybírat k bydlení místo, kde je po ruce školka, základní škola, pošta i menší samoobsluha či večerka. Vždy se hodí moci děti vyprovodit do školky, která je pár metrů od domu, dát jim možnost jít samotným do školy a ze školy, zajít si v sobotu na poštu pro balíček, či si koupit sůl v místním obchůdku, která vám nečekaně došla. Ano, jezdíme všude autem, nakupujeme na 14 dnů dopředu ve velkých obchodních centrech, přesto však tyto maličkosti neztratily smysl.

Nechte si peníze na rekonstrukci i na zařízení

Někdy se při koupi bytu vydáme doslova z poslední koruny. Jenomže pozor! Abychom s novým bydlením byli spokojení, je nutné si ponechat rezervu na úpravy bydlení, mnohdy též na větší rekonstrukci. To vše platí ve chvíli, kdy kupujeme starší bydlení. Pokud kupujeme novostavbu bytu, hodí se zas ponechat si peníze na zařízení. Hlavně pokud máme starší nábytek, třeba po rodičích či prarodičích, pro moderní novostavbu rozhodně nebude tím pravým. A i kdybychom se pustili do kreativního restaurování těchto kousků, materiál na jeho proměnu není nejlevnější.

Není vše zlato, co se blyští

Někdy se ozvete na nabídku „prodej bytu“ a jste hned nadšeni. Majitel je skvělý, realitka ochotná, byt vypadá dobře, přivítají vás čerstvě upečeným koláčem… Vše může být v pořádku, ale nemusí. Skutečně se oplatí nechat si udělat technické posouzení stavu nemovitosti. Třeba vás obratem čeká přesekání celé elektřiny, zdi vypadají krásně pouze proto, že je týden před vaší návštěvou vymalovali a před tím na nich byla léta plíseň, nebo se bytovým domem přes stupačky do všech pater rozšířily nepříjemné štěnice. Ano, i s takovými věcmi pak můžete bojovat. Byt vždy navštivte dva až třikrát. Jen tak si všimnete detailů, které vám při první návštěvě unikly. Nejlépe se zastavte v různé denní hodiny. Abyste nezjistili, že odpoledne je na přilehlé ulici tak rušno, že nelze otevřít ani okno.

Projděte se po okolí

Než definitivně podepíšete smlouvu, zjistěte si více o svých sousedech. Podívejte se, co je v okolí a mohlo by narušovat poklidné bydlení. Prověřte si, jestli máte v okolí vše, co potřebujete ke svému životnímu stylu. Třeba možnost sednout na kolo a vyjet si někam na cyklostezku, jestli je v okolí park vhodný pro procházky s kočárkem či běhání, nebo zdali je kde vyvenčit psa. Jenom vy víte, co k spokojenému bydlení potřebujete.

Kde hledat nové bydlení?

Byty k prodeji nabízí velice přehledně realitní server Digireality.cz. Portál má propracované vyhledávání s možností zasílání novinek. Nemusíte se tedy pravidelně probírat znovu a znovu tím, co už jste viděli a nezaujalo vás. Příjemným bonusem je možnost sledovat aktuální nabídky přes RSS. Zakoupení bytu s Digi reality může být velice rychlé.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

sixteen + 12 =