Jak bezpečně čistit dřevěný nábytek – masiv, dýha, lamino

Hledáte rychlé, a především bezpečné řešení, jak čistit dřevěný nábytek? Údržba dřevěného nábytku nevyžaduje mnoho času a ani námahy. Je ovšem nutné znát pár základních pravidel, aby váš nábytek vypadal stále jako nový. Důležité je především vědět, z jakého materiálu je nábytek vyrobený a podle toho pak zvolit správný postup.

Čištění masivního dřevěného nábytku

Masivní dřevěný nábytek je dominantou každého pokoje, a proto je velmi důležité, aby stále vypadal jako nový. Bohužel je také vystavován většímu riziku zašpinění a jeho čištění může být obtížnější, vzhledem k tomu, že na masiv se neaplikuje ochranná vrstva laku. Jak tedy postupovat?

Pokud se vám vyleje sklenice vody na masivní nábytek, je nutné okamžitě osušit dřevo hadříkem z mikrovláken.  V případě většího znečištění, vyberte vhodné čistící prostředky na bázi vosku či oleje. Poté prostředek naneste v malém množství na hadřík a lehce s ním otřete znečištěné místo. Zbavíte se prachu a nanesete tak ochranou vrstvu na dřevo, která zabrání nadměrnému hromadění dalších nečistot či proniknutí kapaliny do dřeva.

Čištění dýhovaného moderního nábytku

Dýhovaný nábytek je nutné ošetřovat pravidelně, hrozí mu totiž vysychání a díky tomu se na něm mohou tvořit praskliny. Pokud se o nábytek budete správně starat a pravidelně ho ošetřovat čistícími přípravky, které obsahují vosk nebo olejové přísady, pak se těmto problémům můžete jednoduše vyhnout. Nejprve odstraňte prach prostředkem, který obsahuje alkohol a poté vytřete do sucha čistým hadříkem. Nakonec stačí už jen nanést přípravek pro zamezení vysychání nábytku pro ošetření. A je hotovo.

Čištění nábytku z lamina

Laminátový nábytek je nejen cenově dostupný, ale také velmi odolný materiál. Určitě vás potěší, že není nikterak náročný na čištění a údržbu. Stačí povrch nábytku otřít čistícím prostředkem či mýdlovou vodou. Žádné další úpravy nejsou nutné. Vždy čistěte ručně bez využití parních čističů. Průnik vody do spojů částí nábytku by mohl laminát nevratně poškodit. Vodu vždy po čištění ze spojů vysušte. Díky tomu i váš laminátový nábytek bude vypadat stále krásně a vydrží vám dlouhá léta.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

eighteen − six =