Art deco nábytek – tipy, triky a inspirace pro trend vybavení 2021

Art Deco – na co myslíte, když uslyšíte toto slovo? Paříž, hollywoodský půvab a možná skvělý Gatsby? To je přesně to pravé místo pro Art Deco. Dnes vám chceme dát informace a původ trendu ve stylu Art Deco a především inspiraci, tipy a triky pro vaše vybavení ve stylu Art Deco pro váš domov. Mimořádný trend, který se v roce 2021 stane trendem vybavení roku! Vezměte nás na počátku 20. století zpět do Paříže a nechte se překvapit stejně jedinečným trendem v oblasti vybavení jako vy.

Art Deco

Art Deco – vznik a tvorba

Styl Art Deco má svůj počátek v hlavním městě módy v Paříži na počátku 20. století. Přibližně ve stejné době byl v Mnichově vytvořen styl, který se svými přímkami z předchozí secese velmi podobal stylu Art Deco. „Art déco“, což ve francouzštině znamená něco jako dekorativní umění, lze najít jako nový trend v mnoha oblastech života, například v architektuře, interiérovém designu, špercích nebo především ve Francii, samozřejmě v módě.

Vlastnosti Art Deco

Nyní se věnujeme hlavně tipům na vybavení stylu Art Deco. Art deco nábytek je okamžitě rozpoznatelný, jsou zde některé velmi nápadné prvky. Například zlaté detaily se již nepoužívají v žádném stylu vybavení jako ve stylu Art Deco. Zlato najdete všude, na stěnách, jako ložní prádlo, komody, rámečky na obrazy a zrcadla nebo jako zlaté lampy. Zlato je jednou z hlavních funkcí art deco. Art Deco nábytek můžete sehnat například v obchodech XXXLutz, Möbelix nebo Baumax. V kombinaci s tmavými barvami pokojů, jasnými barvami nábytku nebo starožitně vypadajícím nábytkem a vzorovanými tapetami jste dokonale vybaveni stylem Art Art. V kapitolách o barvách a tvarech i o materiálech se toho věnujeme podrobněji!

Barvy a tvary

Ve stylu art deco je základní barva místnosti spíše tmavá. Často můžete vidět tmavě šedé, jedle zelené nebo dokonce černě vymalované pokoje se zlatými detaily na stěnách. Stěny většinou nejsou omítnuté nebo jsou rovné jako dnes, mají spíše jako rám zabudovaný do zdi, který jasně vyčnívá ze zdi. Chcete na své zdi více barvy a akce? Žádný problém, druhou možností z Art Deco jsou ukázkové tapety. Celá zeď může být tapetována květinovými, organickými a především geometrickými vzory. I ty jsou obvykle udržovány v tmavé základní barvě se zlatem, někdy jsou k dispozici také v moderním stylu v bílé se zlatem. Obecně platí, že jedle ve stylu Art Deco jsou jedle zelená, zaprášená růžová, černá a zlatá. Měli byste se ujistit, že se příliš mnoho barev nezamíchá. Většina vybavení ve stylu Art Deco je omezena na dvě základní barvy a zlato pro doplňky a dekoraci. Pokud chcete nakoupit značkové oblečení do vaší šatní skříně ve stylu Art Deco, můžete využíte Zalando Lounge slevové kupony.

Fotografie: Art Deco

Jak bylo uvedeno výše, geometrické tvary a vzory jsou v Art Deco nepostradatelné. Úhlový nábytek je ve Art Deco stejně populární jako kulaté dvoumístné pohovky. Pohovky nebo dvoumístné sedačky mají obvykle okázalé zaoblené opěradlo a zametací područky se sametovými potahy. Často jsou na něm zdobeny sametové polštáře nebo polštáře s mnoha a dlouhými třásněmi – jako šaty žen z té doby.

Materiály

Art Deco chce vyjádřit luxus a bohatství, zde se odráží elegance. Zejména zlatá barva byla ve 20. letech 20. století využívána bohatými lidmi k vybavení a zdobení. Materiály mohou vypadat drahocenně a draho, aby se zvýšila reputace ve společnosti. Pohovky a pohovky jsou během tohoto období často vidět se sametovými potahy. Samet je obecně materiál, který se často používá ve stylu Art Deco, nejen na pohovce.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

4 × two =