Čističky vzduchu pro lepší zdraví

Zejména v současné době, kdy je hladina smogu vysoká a kdy viry mohou znamenat vážné zatížení pro zdraví organismu je důležité dělat co nejvíce pro zdraví rodiny, ale také pracovníků nebo žáků ve školních lavicích. Jedním ze způsobů, jak toho dosáhnout je využitím čističek vzduchu, které se díky široké škále výrobců z celé světa stávají stále dostupnějšími. Ideální jsou jak do domácností, tak menších kanceláří nebo školních tříd. Poskytují extra vrstvu ochrany proti škodlivým částicím ve vzduchu, které mohou obsahovat jak viry, pyl, nečistoty, smog a prach, tak některé kancerogenní organické látky.

Fotografie: čistička vzduchu

Výběr správné čističky vzduchu je však zcela zásadní a existuje několik faktorů, které je důležité během výběru zvážit. Jedná se zejména o velikost prostor, ale také druh filtrace a výkonu, který od konkrétní čističky požadujete. Dalším aspektem pro výběr čistička vzduchu může být také její cena, filtrace nebo možnosti ovládání.

Různorodost značek a jejich možnosti

Katalog vám poskytuje mnoho možností, ze kterých můžete pohodlně vybírat. Cenovým trhákem na trhu jsou například čističky vzduchu čínského technologického giganta Xiaomi, který poskytuje cenově dostupné, designově zajímavé a modernistické čističky vzduchu s velmi kvalitní filtrací a jednoduchým ovládáním díky displeji přímo na čističkách.

Velikánem těchto výrobků je Japonsko, disponující čističkami vzduchu v různých cenových kategoriích, s vysokými výkony, a přitom schopností šetřit energii. Fungují tak efektivně a s dlouhou životností integrovaných filtrů, ideálních pro ochranu před smogem nebo viry, a dalšími nečistotami v ovzduší. Mezi dostupné japonské značky patří například Sharp, Panasonic nebo Toshiba.

Také evropské výrobce je možné v tomto katalogu najít a vybírat z vysoce kvalitních finských čističek vzduchu značky LIFAair nebo německé značky IDEAL. Finské čističky vzduchu patří zejména mezi vysoce kvalitní, disponující vysokým výkonem a integrovanými filtry. Vhodné jsou díky tomu také do větších prostor. Německé IDEAL čističky vzduchu se vyznačují svou ideální konstrukcí, jsou díky tomu vhodné také do menších prostor a disponují výkonem i krásným a moderním designem.

Čističky s moderními prvky

Moderní a cenově dostupné čističky vzduchu mají hned několik moderních prvků, které oceníte ve své domácnosti. Díky těm dokážou výrazně snížit riziko rakoviny plic, snižují riziko alergické reakce, u dětí dokonce dokážou podpořit rozvoj IQ. Čistý vzduch, zejména v městských oblastech, očištěný od smogu, pylu, přebytečného prachu a karcinogenních látek je zásadní pro zdraví celé rodiny a jejich dlouhou životnost.

Mezi moderní prvky čističek vzduchu patří například možnost několikanásobného filtrování, změna intenzity, jednoduché ovládání pomocí aplikace v mobilních telefonech nebo dálkovým ovladačem, ale také integrované filtry různých kvalit a parametrů pro specifické filtrování vzduchu.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

8 + six =