Jak na rekonstrukci koupelny? Základem je dobrý plán na financování

Zejména ve starších bytových domech jako majitelé dříve či později musíte přistoupit k celkové rekonstrukci domácnosti. Zásadním bodem je přitom renovace prostoru koupelny jako místnosti, jež plní v každodenním životě důležitou roli. Co ale dělat před tím, než se do samotné přestavby pustíte?

Obraťte se na koupelnové studio

V první řadě je třeba si detailně ujasnit celý plán. Tedy to, jak zásadní má přestavba místnosti být. Zda je nutné přistoupit k větším stavebním pracím, případně stačí pořídit nový nábytek.

Při důkladnější rekonstrukci je praktické se obrátit na služby odborníků, kteří vám se sestavením plánu a detailního návrhu pomohou. Vyhnete se tak například použití nevhodných stavebních materiálů. Zároveň bytoví architekti využijí celý prostor místnosti efektivně tak, aby byla plně funkční, náležitě útulná a příznivá z hlediska designu.

Nemáte peníze? Nevadí, pomůže úvěr

Dalším krokem je vytvoření cenové kalkulace. Na jejím základě si ujasníte, na kolik peněz vás přestavba koupelny vyjde. Z tohoto vyčíslení se pak můžete odrazit. Pakliže nemáte dostatek volných finančních prostředků, není nutné zoufat. Využít se dá například úvěr ze stavebního spoření. Platí zde základní podmínka, že již musíte mít naspořeno alespoň 25 % z cílové částky.

Alternativou je pak půjčka na rekonstrukci, kterou běžně banky poskytují, máte-li dostatečnou bonitu, tedy příjmy v určité výši, a zároveň nejste zatíženi příliš velkým množstvím splácených závazků.

Nezapomeňte na patřičná povolení

V neposlední řadě samotné rekonstrukci předchází ještě vyřízení stavebního povolení. A to v případě, že se při přestavbě počítá s bouráním zdí. I v tomto ohledu je dobré si na pomoc přivolat odborníky, kteří vám s vyřízením potřebného povolení mohou pomoci.

Teprve tehdy, máte-li všechny výše uvedené podmínky splněné, nastává čas pustit se do rekonstrukce. Počítejte s tím, že přestavba koupelny není otázkou jednoho či dvou dnů. Na několik dní až týdnů vám nezbude nic jiného, než si obstarat možnost sprchovat se třeba u sousedů či známých. Mimochodem, právě známí a příbuzní jsou těmi nejlepšími rádci na sehnání kvalitní stavební firmy, jež rekonstrukci provede. Zvláště tehdy, mají-li s přestavbou interiérů své zkušenosti z minula.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

5 × 3 =