Interiérové dveře doladí vaši domácnost

Váš byt nebo dům již stojí v celé své kráse. Máte za sebou veškeré zařizování ohledně stavebního povolení, přepisů, daní, zkrátka nepříliš oblíbeného papírování. Konečně jste se dočkali té zábavnější části výstavby, tedy zařizování dlouho očekávaného interiéru. Vzhledem k tomu, co všechno dnešní trh nabízí, se před vámi otevírá téměř nekonečné moře možností a variant, takže si s výběrem dejte opravdu záležet. Pokud právě přemýšlíte, kam by měly vaše kroky směřovat nejdříve, poradíme vám. Navštivte specializovanou prodejnu, či e-shop se zaměřením na interiérové dveře. Chcete-li alespoň několik základních tipů, jimiž byste se při výběru měli řídit, přečtěte si náš článek až do konce.

Povrch dveří

Asi každému z nás je jasné, že není povrch jako povrch. Interiérové dveře proto zásadně vybírejte podle toho, jakému účelu slouží místnost, do níž je hodláte instalovat. Máte-li vícečlennou domácnost, malé děti nebo zkrátka jen chcete dveře, jež toho vydrží opravdu hodně, doporučujeme vám zakoupit pokojové dveře ze stále oblíbenějšího CPL laminátu. Mezi další odolné povrchy lze rovněž zařadit i PVC folie. Milovníci přírodních materiálů a nestárnoucí klasiky, která však vyžaduje jistou dávku pravidelné péče a údržby, nechť vyberou dveře z masivu. Barevným možnostem se meze nekladou, odstínů je na trhu hodně, takže není důvod, abyste i vy neobjevili svůj vysněný.

Způsob otevírání

Způsob, jakým budete dveře otevírat, rozhodně není věc, kterou byste měli podcenit. Věřte nám, není nic horšího, než když vám přivezou objednané dveře a vy zjistíte, že se otevírají špatným směrem. Jak zjistit správný směr? Jednoduše. Stoupněte si před zárubeň a podívejte se, na jaké straně jsou umístěné panty. Jsou-li vpravo, kupujte dveře s pravým otevíráním. Vidíte sami, nic složitého. Máte strach z toho, že jsou prostory příliš malé a dveře budou překážet? V takovém případě se poptejte na interiérové dveře posuvného typu. Nejen, že vypadají stylově, ale úspora místa je opravdu znát. Disponujete-li extrémním nedostatkem místa, zaměřte se na skládací dveře rolující se přímo do zárubní.

Falcování a design

O falcování jste nikdy neslyšeli? Nevadí. Jde pouze o to, zda si přejete, aby dveře na zárubních vystupovaly, nebo naopak. Chcete-li dveře umístěné v jedné linii se zárubní, ptejte se na bezfalcové. Jsou sice dražší, ale do moderních prostor pasují jako poklička na hrnec. Ani falcové varianty však nemůžeme zatracovat, oproti svým modernějším sourozencům mají mnohem lepší izolační vlastnosti. Celkový vzhled a styl dveří vybírejte jako poslední. Máte-li už vybraný materiál, typ otevírání a další technické parametry, konečně se můžete zaměřit na barvu, skleněnou výplň a další designové vychytávky.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

seven + fourteen =