Jak postupovat při výběru sušičky prádla? Co všechno zohlednit?

V současné době sušička prádla představuje nenahraditelného pomocníka v domácnosti. Odložíte žehličku i sušák stranou, navíc prádlo vám nezmokne a nebude zaprášené. Sušička prádla je výborná věc, nicméně je potřeba se při výběru řídit několika základními pravidly. V následujících řádcích vám poradíme, jak postupovat a co všechno zohlednit, abyste koupili model, jenž vám bude vyhovovat po všech stránkách.

Přestaňte být otrokem svého prádla. Současný trh nabízí vskutku kvalitní sušičky prádla. Sice se jedná o větší investici, než je obyčejný sušák či prádelní šňůra, na druhou stranu vám usnadní práci. Prádlo bude bez žmolků, chlupů, pylů i prachu, což ocení především alergici.

Jednou sušičku vyzkoušíte, už nebudete sušit jinak

Sušička prádla je všestranný pomocník, jenž dokáže vysušit velké množství prádla za poměrně krátkou dobu. Šetříte tím čas. Pokud jste doposud sušili prádlo v bytě, určitě se vám objevila hlavně v zimních měsících plíseň na zdech kvůli nadměrnému vlhku. I s tímto je konec.

Prádlo je měkké, nezmačkané, nemusí se často ani žehlit. Jelikož se suší při vysoké teplotě, jsou zničeny alergeny a viry.

Jaké druhy sušiček existují?

Velice často se setkáte, že bývají pračky a sušičky prodávané v sadě za výhodnější cenu. U takového složení máte jistotu, že můžete sušičku položit na pračku, a tím ušetřit místo v koupelně.

Samostatnou kategorii tvoří pračky se sušičkou, které nacházejí uplatnění především v menších bytech, kde není prostor na dvě zařízení. Nevýhodou však je, že nemůžete sušit a prát najednou.

Co se technologického hlediska týče, sušičky jsou kondenzační a ventilační. V sušení jako takovém rozdíl nepoznáte, rozdíly jsou v tom, jak se odvádí horký vzduch a jaká je rychlost sušení. Ventilační sušičky nejsou v našich končinách příliš rozšířené, běžné jsou kondenzační, které jsou praktičtější. U ventilační varianty totiž potřebujete výfukovou trubici vyvedenou ven z domu, přes kterou odchází horký vzduch, ale u kondenzační to není potřeba.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

4 × 3 =