Jak se vypořádat se ztrátou práce a jak najít novou práci snů?

Nejvyšší míra nezaměstnanosti v ČR dle českého statistického úřadu je v Moravskoslezském kraji. Podíl nezaměstnaných osob ve věku 15–64 let činí 5,04 %. Firmy jsou nuceny propouštět z důvodu ekonomické krize.

Jak se vypořádat se ztrátou zaměstnání a kde hledat nové pracovní příležitosti? Máme pro vás 5 tipů, které vám pomohou při získání nové práce snů.

Fotografie: pracovní nabídky HitPrace.cz

5 tipů, jak se vypořádat se ztrátou zaměstnání

  • Nejprve se zaregistrujte na pracovním úřadu. Po odpracování 12 měsíců, máte nárok na podporu v nezaměstnanosti a stát za vás po celou dobu bude hradit zdravotní pojištění. Navíc dostanete možnost získat rekvalifikační kurzy od ÚP a tím se vám mohou otevřít nové pracovní možnosti.
  • Začněte sledovat nabídky práce z vašeho okolí. Oslovte přátelé a známé a zjistěte, zdali nevědí o volném místě, které by pro vás mohlo být zajímavé.
  • Zanalyzujte své možnosti a promyslete si, jakou práci vlastně hledáte. Bavilo vás vaše stávající zaměstnání nebo jste uvažovali o změně? Nyní je čas prozkoumat nové příležitosti a rozjet novou kariéru.
  • Na pracovní nabídky reagujte rychle i v případě, že nesplňujete všechny požadavky na uchazeče. Nikdo nejsme superhrdina, a proto si nenechte ujít šanci na skvělou práci. Potřebné dovednosti se dají doučit, na to nezapomínejte.
  • Připravte se na pohovor. To je velmi důležité. Zjistěte si informace o firmě a buďte připravení na otázky.

Kde hledat pracovní nabídky a jak získat náskok před ostatními?

Po zaregistrování na úřadu práci získáte i tipy na zaměstnavatele v okolí, kteří hledají nové zaměstnance. Zároveň i informace, kde na internetu najdete další vhodné nabídky.

Jestliže se vám nechce prohledávat několik portálů denně a hledáte agregátor práce, který vám nabídne nejvíce pracovních nabídek na jednom místě hned z několika zdrojů, vyzkoušejte HitPrace.cz.

Najdete zde pracovní nabídky z úřadu práce, volná místa, která nabízejí agentury i od zaměstnavatelů, kteří nespadají pod žádnou agenturu. Jednoduše si navolíte pouze lokalitu, pokud hledáte práci v Ostravě či Brně zadáte nabídky práce Ostrava nebo práce Brno a otevřou se vám možnosti z mnoha různých zdrojů.

HitPráce.cz také nabízí možnost zasílání nových pracovních nabídek do e-mailu. Stačí si nastavit službu hlídacího psa a ten se postará, abyste čerstvé zprávy o volných místech získali mezi prvními.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

4 × four =