Pod duchnou se spí skvěle. Péřové přikrývky se vrátily na výsluní

Prospíme-li třetinu svého života, je logické, že na tom, na čem spíme, skutečně záleží. Nebo spíše na tom, pod čím spíme. V poslední době hodně přeceňujeme matrace či výběr materiálu konstrukce postele. Určitě to je důležité. Avšak nezapomínáme na přikrývky a polštáře?

Nespí se vám dobře? Možná byste potřebovali lehčí, hebčejší, měkčí či třeba hřejivější přikrývku. Budíte se ráno s bolestí hlavy či ztuhlou šíjí? Zvažte změnu výplně polštáře. Avšak pozor! Ty takzvaně anatomické nemusí být zrovna pro vás ideálními.

Fotografie: péřové přikrývky

 

Jaké máme možnosti, pokud jde o výplně přikrývek a polštářů?

Pro přikrývky se používají syntetické nebo přírodní výplně. Ze syntetických je to mikrovlákno a duté vlákno. Z přírodních to může být bavlna, konopí, bambus, ovčí vlna a návrat slaví tradiční výplně z husího peří.

Kvalita přikrývek a polštářů nezávisí jen na samotném složení výplně, ale rovněž na její kvalitě. Platí to i pro peří. Možná, že vás napadne vytáhnout staré duchny po babičce. Ale nemusí to být to pravé. Moderní zpracování peří totiž umožňuje i to, co kdysi nešlo – prát péřové přikrývky doma. Optimálně v šetrných přípravcích na vlnu, bez přidaných enzymů na odstranění mastnoty, avšak klidně při 60 °C. A jednou za čas, minimálně jednou za dva až tři roky, je z hygienických důvodů nutné přikrývky prát. Polštáře mnohdy i častěji. Sušička na prádlo je vysuší bezpečně a rychle.

Peří nezpůsobuje alergie

To, co používání peří v ložnicích uškodilo, byl názor, že způsobuje alergie. Toto tvrzení využívali v 90. letech minulého století prodejci jiných typů přikrývek a polštářů ve svých marketingových argumentech. Avšak fakt nebyl prokázán. Husí peří není alergenem. Dokonce peří ani neživí roztoče, jak se někdy traduje. Takže přikrývky z husího peří se hodí i pro alergiky.

Proč si vybrat péřové přikrývky a péřové polštáře?

Spánek pod nimi je velice příjemným. Snadno se udržují – rozhodně je nemusíte nosit do žádných speciálních čistíren. Husí peří má skvělé termoregulační vlastnosti. Materiál výplně nedegraduje ani léty používání a při občasném vyprání nám péřové polštáře a přikrývky vydrží několik desetiletí. Kvalitní výroby z peří do vaší ložnice nabízí e-shop České lůžkoviny.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

1 + 7 =