Jak si zařídit domácí pracovnu? Základem je kvalitní nábytek

Čím dál více lidí pracuje z domova. Někteří kompletně, jiní třeba jeden den v týdnu. Ti všichni by si k tomu doma měli zařídit vhodné prostředí. Pracovat od kuchyňského stolu či ze sedačky v obýváku se zpočátku může zdát jako dobrý nápad, nicméně dlouhodobě nefunguje.

Fotografie: kancelářský stůl

V kuchyni na stole si nejdříve musíte uklidit drobky. V obýváku na sedačce se budete všelijak kroutit a měnit polohy, které vůbec neprospívají vašim zádům. Především ale není rozumné si nosit práci na tato místa. Pokud pracujete doma, měli byste pracovní záležitosti jasně oddělit od soukromých.

Pořiďte si dobrý kancelářský stůl a židli

Ideální je, když můžete jednu místnost doma vyhradit jako pracovnu. Jestliže tohle není váš případ, zkuste si uzmout aspoň kousek místnosti. Raději ne v ložnici, tam byste si práci vůbec neměli nosit, nejlepší to je v obývacím pokoji. Do rohu si postavte kancelářský stůl, na něj počítač, tiskárnu a pořiďte si také vyhovující ergonomickou židli. Budete na ní trávit dlouhé hodiny, tak za ni neváhejte utratit trochu více. Čím více věcí na ní bude nastavitelných, tím lépe. Vyhněte se koženkovým židlím, na první pohled sice působí luxusně, ale koženka se časem začne oloupávat a dojem luxusu je pryč. Navíc se koženka za horkých letních dní nepříjemně lepí ke kůži.

Své věci si zamkněte do skříně

Patrně ke své práci potřebujete také nejrůznější dokumenty a pomůcky. Ty nenechávejte jen tak válet na stole. Mohli byste toho litovat, máte-li děti. Navíc, jestliže si vytvoříte kancelářský kousek v obývacím pokoji, kam zvete návštěvy, měli byste tam udržovat pořádek. Nabízí se buď stůl se šuplíky, nebo přímo kancelářská skříň. Může být i uzamykatelná, aby se do ní nedostaly zvědavé děti.

Pojměte to kreativně

Nikdo neříká, že si doma musíte zařizovat nudnou kancelář, naopak! Vyzkoušejte aktivní sezení na nafukovacím míči, kupte si stůl, u nějž se dá jak sedět, tak stát. Inspiraci a mnohý kancelářský nábytek najdete například v e-shopu Ajprodukty.cz.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

4 + seven =