Jak vybrat moderní konferenční stolek?

laptop-1367298_640Stačí si při výběru konferenčního stolku ukázat na první, který se vám líbí? Museli jste ho mít. A následně jste zjistili, že jste si samozřejmě měli koupit úplně jiný. Takže kolem stolku chodíte a to jediné, k čemu vám slouží, je, abyste měli z čeho utírat prach. Tak takto příště ne. Čeho se vyvarovat?

 

Nezapomeňte na správné rozměry. Není zcela ideální, abyste to s horkým čajem museli brát přes opěrky křesla, chcete-li se posadit, protože zkrátka mezi pohovkou, křesly a stolkem na zemi prostor nezbyl. Konferenční stolek by neměl být ani malý. Jste zvyklí si na něj třeba pokládat notebook? Jakmile si někdo přinese kávu a hrozí, že vám ji do něj vylije, pokud si ji sem ještě postaví, rozhodně jste tento parametr podcenili.

 

Pokud se pro zmíněnou kávu musíte stále natahovat, to, že potřebujete nižší verzi, si asi dokonale pamatuje především váš koberec, jelikož na něm horká tekutina pravidelně končí. Na příliš nízké varianty zase v našich krajích zvyklí být nemůžeme, jelikož tyto kousky doplňujeme zpravidla sedacím nábytkem, tradice sezení na zemi u nás zkrátka není zakotvena. Odkazuje se zde na typickou japonskou zvyklost, také sem podobně minimalistické modely přišly ze země, která je Mekkou designu a inovací se tam rozhodně nebojí – z Itálie. Vy raději zůstaňte u pojetí, které je v těchto končinách standardní. Vážně byste se chtěli neustále ohýbat skoro až k zemi? Vaše záda nadšená nebudou.

 

Pozor i na bezpečí. Skleněná verze by měla rozhodně být ze skla tvrzeného. A to nejen pokud máte malé děti. Kolikrát už se vám podařilo klopýtnout? Takový pád by mohl být velmi bolestivý. Možná se vaší domácností nepohybuje nikdo, komu jsou čtyři, ale absenci ostrých hran stolku oceníte ve výše popsané situaci i vy.

 

Co design? Fantazii se meze nekladou, chtěli bychom říci. Přesto pamatujte na to, že interiér, v němž bude moderní pohovku doplňovat vintage patinovaný stolek, zvládne s citem jen málokdo. Lépe bude zařízení obývacího pokoje decentně sjednotit.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

one × two =