Pohodlné kancelářské židle a židle k PC

conference-room-768441_640Možná už jste odrostli psaní úkolů, kdy jste seděli nad sešitem a slyšeli vodopád rodičovského: „Nekruť se u toho!” „Nehrb se!” „Nepiš nosem!” „Stíníš si!” Když jste vzali naposledy do ruky tužku, abyste něco napsali ručně, nepřečetli jste to po sobě ani vy, natož nikdo další. Digitální generace, co naplat. Ale i vy jste dospěli ke zjištění, že s notebookem v klíně se píše velmi nepohodlně, takže jste se hezky „po staru” vrátili ke stolu. K němu potřebujete ale i židli. Jak si vybrat tu správnou? Nevíte? My to rozhodně víme.

Podle ceny? Cena je sice jeden z faktorů, k němuž přihlédnete, ale doporučovali bychom spíše se ohlížet na vlastní zdraví, které je k nezaplacení. Špatná ergonomie se projeví nejprve nenápadně, později ovšem zjistíte, že taková bolest třeba šíje umí mimořádně znepříjemnit život.

 

Chcete si pořídit měkkou polstrovanou židli, do které se příjemně zaboříte? Tak to děláte chybu. Sedák musí být naopak dostatečně pevný. Ale ne tvrdý, kancelářské sezení nemá připomínat pryčnu. Bavilo vás jako děti mačkat na židli páčku a zvedat nahoru a dolů? Kdo by chodil na pouť, vám jako atrakce stačilo křeslo. Tento mechanismus na nich není jen pro obveselení. Důležité je nastavit si totiž správnou výšku odpovídající té vaší. Poznáte ji tak, že chodidla budou na zemi a kolena svírají pravý úhel.

 

Jestli vám rodiče nadávali, že máte u psaní úloh z matematiky nohy málem až za krkem a páteř pokroucenou jak paragraf, dali jste jim asi po pár letech ohledně nevhodné pozice u stolu za pravdu. V dospělosti tomu můžete bránit tak, že budete dbát, aby židle měla opěradlo, které páteř udrží ve správné poloze, a to zejména tu bederní, aby nebyla neúměrně přetížená. Hlavně pokud budete sezením trávit denně i několik hodin, určitě by navíc měla mít židle nastavitelné područky.

 

Moderní modely mají tzv. dynamický mechanismus. Sedák se pohybuje (naklání) a vy s ním. Jste tak nuceni neustále drobně měnit polohu, což znamená úlevu pro vaše svaly.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

17 − 3 =