Spaní jako v pohádce – v povlečení z mikroplyše či mikroflanelu

Ať už je vám deset, nebo jste již dávno dospělí, všem se nejlíp usíná s pocitem komfortu a bezpečí. Plyšáka z dětství vám nyní spolehlivě nahradí povlečení a prostěradla z hebkého mikroplyše. Za chladných nocí, kterým letos ještě neodzvonilo, vás navíc báječně zahřejí, i když nemáte tu nejteplejší přikrývku. Pojďme se na tento populární materiál a jemu příbuzný mikroflanel podívat zblízka.

Teplo, které vydrží celou noc

Hřejivý mikroplyš je specifický svými hustými a krátkými chloupky, které jsou na dotek krásně jemné. Právě kvůli pocitu jemnosti je tak oblíbený u dětí, pokud tedy vaše ratolest nerada chodí do postele, nalákejte ji na spánek v hebkém myším kožíšku. V zimě vás povlečení mikoplyš dokonale zahřeje od nosu až po konečky prstů na nohou, a co je vůbec nejlepší, není studené ani na první dotek. Uléhání do chladné postele je tedy jednou provždy konec. Ačkoliv se jedná o teplý materiál, je současně velmi lehký a skvěle se přizpůsobuje tvaru spícího těla.

Ještě jemnější poležení

Známou alternativou k mikroplyšovému povlečení je mikroflanel, který se také vyznačuje výbornými termoregulačními schopnostmi. Na první pohled jsou tyto materiály téměř k nerozeznání, pokud jsme však chválili jemnost mikroplyše, u mikroflanelu to platí dvojnásob. Má totiž hustší vlas, díky čemuž je také hřejivější. Mikroflanel ocení nejen děti, ale i maminky, protože se opravdu snadno pere, rychle schne a není třeba ho žehlit. Jeho jedinou nevýhodou je, že na léto byste ho skutečně měli uložit do skříně.

Vybíráme povlečení

Jelikož popularita mikroplyše stále stoupá, můžete jím kompletně vybavit celou ložnici. Kombinace prostěradla mikroplyš, povlečení a deky zaručí stoprocentní pohodlí. Vyrábí se v mnoha barevných variacích a dekorech, mezi nimiž si každý najde to své. Vybírat můžete například v internetovém katalogu tradiční tuzemské společnosti RodinneBaleni.cz, která se specializuje na kvalitní výrobky do domácnosti. I u vás mohou její osušky, ručníky, povlečení a prostěradla vytvořit to pravé kouzlo domova. Designové povlečení zde ani nemusí stát moc peněz, stačí sledovat povlečení mikroplyš akce nejlevnější.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

18 − 8 =