Fotografie: Dlažba z přírodního kamene

Jaká dlažba na terasu? Dlažba z přírodního kamene se těší velké oblibě

Rozhodli jste se rekonstruovat exteriér nebo jej jednoduše vynovit? Jedním z prvků, které na terase vytvářejí středobod pozornosti je obklad. Výběr obkladu může někdy trvat déle, a to z důvodu, že bude zdobit terasu nejeden rok.

Pokud proto uvažujete nad novým obkladem, máme pro vás jeden skvělý tip. Dlažba z přírodního kamene je stále více oblíbeným výběrem na terasu a nejen tam. Přírodní kámen může zdobit chodníky, altány, dlažby kolem bazénů a jiná místa.

Terasa je místem, kde se během teplých dnů setkává celá rodina a přátelé. Proto při výběru obkladu dívejte na kvalitu a bezpečnost. Dlažba na terasu z přírodního kamene zaručí dlouholeté používání, estetický vzhled, originalitu a jedinečnost.

Jakou dlažbu použít?

Tak jako různé doplňky i dlažba dokáže na terase vytvořit příjemnou atmosféru, vnést do ní barvy. A to díky různým rozměrům a tvarům, které nabízí. Vybrat si můžete ze 3 kategorií – štípaný kámen nepravidelný, velkoformátová dlažba, řezaná formátovaná dlažba. Štípaný kámen je originální a vhodný do každého typu exteriéru. Má nepravidelný tvar, různé barvy a nízkou nasákavost. Mezi oblíbené patří andezit, kvarcit, vápenec.

Řezaná formátovaná dlažba je jednoduchá na ukládání, jelikož hrany jsou řezány přesně. Velkoformátové dlažby vypadají dobře v každém typu terasy. Dlažba je protiskluzová a vhodná zejména kolem bazénů.

Dlažba z přírodního kamene by měla být hlavně bezpečná a odolávat povětrnostním vlivům – dešti, mrazu, vodě. Přírodní kámen si udrží svoji barvu po mnoho let. V kombinaci s nábytkem a doplňky vytvoří originální a příjemný vzhled celé terasy. Vnější kamenná dlažba dodá exteriéru originální a výjimečný vzhled. Jednoduše, přírodní kámen působí v okolí domu velmi přirozeně a elegantně.