Reby.cz – online realitní portál

V loňském roce se v Praze prodalo 5 015, což je meziročně o 24,9 procenta více. Ani v tomto roce o novostavby neutichá zájem. Lidé stále preferují byty 1+kk až 3+kk s rozměry od 50 do 65 metrů čtverečních. Nejde tak ani pohodlné bydlení jako o skutečnost, že se byty v této velikosti dobře pronajímají, a to je důvod proč si je pořizuje kolem čtvrtiny uživatelů. Mezi nejzajímavější lokality patří Horní Měcholupy, Libeň, Zličín, Letňany, Stodůlky a Hostivař. S různým počtem developerů, kde je Libeň v popředí i přes finanční objemy. Developeři zde vydělali zhruba 1,3 miliardy Kč a na žižkovských bytech miliardu, při vysoké průměrné cenové úrovni, 66 tisíc korun za čtvereční metr.

fotka-hp-770x386

Developerské projekty v Praze mají stále zelenou

Ano, developerské projekty v Praze mají stále zelenou. Na začátku tohoto roku byla v hlavním městě zahájená výstavba téměř tří tisíc nových bytů, čímž se Praha na celorepublikové výstavbě podílí už třemi čtvrtinami. Ovšem to neznamená, že bychom se mohli těšit na nižší ceny.  Naopak podle developerů ceny se budou zvyšovat a to hned ze tří důvodů – nabídka nepředčila poptávku, rostoucí nároky kupujících na kvalitu bydlení a zvýšené náklady na výstavbu.   Zvýšení cen stavebních prací hlásí kolem šedesáti procent firem a pro příští dva roky s dalším růstem počítá až 85 procent všech rezidenčních developerů. Dle současné situace to vypadá, že ceny bytů porostou až o pět procent.

Nové byty v Praze rostou jako houby po dešti

O nové byty v Praze je velký zájem, přestože se cenové rozpětí pohybuje od dvou do 16 milionů korun v závislosti na velikosti a dispozici novostavby. Nezájem je o nízkoenergetické bydlení. Důvod? Vyšší vstupní náklady a neuspokojivá míra návratnosti. Přesto neexistuje byt, který by byl v metropoli neprodejný příkladně kvůli nadhodnocené ceně nebo špatně zvoleným dispozicím. Developeři dokážou promptně přizpůsobit cenu a byt rychle prodat.  Díky velké poptávce se počítá, že prodej bytů v hlavním městě překročí hranici 7000 bytů.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

five × three =