Jaké druhy podlah se dají zvolit do bytu?

Při rekonstrukci a zařizování domácnosti nejspíše přijde na řadu také problematika podlah. V současné době máte poměrně rozmanité možnosti, tudíž se v každé místnosti dají zvolit odlišné materiály. V čem tkví kouzlo jednotlivých typů podlah?

Vinylové podlahy

PVC není za zenitem

Ještě před pár lety byly PVC podlahy značně neoblíbené, většina lidí je měla spojené spíše se sedmdesátými a osmdesátými léty minulého století. Dnes však tento typ podlah znovu dobývá srdce českých zákazníků. Výhodou je relativně nízká pořizovací cena oproti většině ostatních variant. Navíc se u tohoto typu považuje za značnou přednost také snadná pokládka.

Vinylová podlaha

Dosti podobně na první pohled působí vinylová podlaha. Je však přeci jen kvalitnější a hlavně pevnější, tvrdší. Z vlastností lze vyzdvihnout překvapivě dlouhou životnost, zdaleka není náchylná na snadné poškrábání a poničení, jako je tomu v případě PVC podlah.

Laminátová podlaha

Mnohé z vás může zaujmout laminátová podlaha, ať už jde o příznivou cenu, případně o kvalitu. Velkým pozitivem je široké spektrum barevných provedení. Stačí si tento druh podlahy vybrat ve vhodném obchodě.

Dřevěná podlaha

Klasiku představuje dřevěná podlaha. Působí velmi vkusně v každé moderní domácnosti. Vyšší cenu kompenzuje nejen elegantní vzhled, ale také mimořádně dlouhá životnost. Oproti PVC či laminátu se dá snadno opravit ve chvíli, kdy na nějakém místě dojde k jejímu poškození.

Plovoucí podlahy

V řadě tuzemských domácností si získala renomé plovoucí podlaha. Tu lze vytvořit z laminátu, vinylu, ale i ze dřevěných materiálů. Plovoucí podlaha se dá zrealizovat ve velmi krátkém čase, takže na ni nemusíte nijak dlouho čekat. Ihned po pokládce se už na ni dá stavět nábytek.

Ať už zvolíte jakékoliv řešení, obracejte se na zkušené řemeslníky, kteří vám zajistí kvalitní pokládku. Ta je základem pro správnou funkčnost a dlouhou trvanlivost.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

16 − 6 =