Jaký kámen pro vnitřní nebo venkovní obklady?

Současné trendy se vracejí k materiálům z přírody a k takovým, které je dokážou věrně napodobit. Jedním z nich je kámen a imitace kamene. Přestože kámen působí v interiéru chladivě, vnáší do něj příjemnou atmosféru a má sílu vytvořit z obyčejného neobyčejné. Elegance a osobitost se snoubí s originální texturou a zatraktivňuje jakýkoliv styl. Kamenné obklady nebo cihlové obklady se hodí do moderních i do rustikálně laděných interiérů. Výhoda kamenného obkladu – nenapodobitelný vzhled, bezúdržbovost a odolnost. Stěna obložená kamenem navíc působí i jako izolace, brání úniku tepla a snižuje hlučnost. Kamenné obklady pomohou i v boji s křivými stěnami a nepěknou omítkou.

Obklady

Imitace kamene nebo přírodní kámen?

Na krbové obestavby bude rozhodně lepší přírodní kámen. Imitace kamene, která je k nerozeznání od originálu je vhodná do bytových prostor, kde na rozdíl od hrubého masivního kamenného obkladu působí jemněji. Uživatelé si u imitace kamene cení nižší cenu, jednoduchou údržbu, nízkou hmotnost a rozměry, jež nejsme schopni dosáhnout z přírody. Dekorativní panely imitující kámen mohou být ze sádry, z betonu nebo z kompozitního materiálu. Pokud dáváte přednost přírodním materiálům a líbí se vám varianta s hrubě opracovanými okraji i povrchem, takový kámen je možné použít nejen jako venkovní obklady, ale je možné ho zakomponovat i do moderního interiéru. Do rustikálně laděných prostorů je lépe použít pískovec, vápenec nebo mramor.

Stylový domov – interiérové obklady

Různé styly interiéru si žádají i různé obklady. Příkladně modernímu, ale strohému interiéru bude více slušet žula či břidlice lámané do pásků. Obrovským hitem je travertin s unikátní strukturou. Obklad může být přírodní, řezaný, štípaný, leštěný, sekaný nebo jiný. Je pro vás toto téma aktuální a nevíte si rady? Tak se obraťte na vysoké odborníky v tomto oboru – společnost SIMPLE HOME. Svým zákazníkům nabízejí kompletní servis od práce designéra či architekta, grafického návrhu až po odbornou montáž.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

eight + 19 =