Když měřiče tepla, tak INMES, spol. s r.o.

Co to jsou měřiče tepla? Měřiče tepla měří tepelnou energii. Zobrazené množství tepla je udáváno v kWh, MWh nebo GJ. Měřiče tepla se instalují do potrubí topného systému a skládají se z průtokoměru, dvou teplotních čidel a počítadla. Měřiče tepla se používají na měření tepla dodávaného do bytových domů, předávacích stanicích tepla a domovních přípojkách na dálkové teplo. Mnoho lidí v současnosti své byty přetápí nebo nechají jít radiátory na maximum a otevřou okna. Je třeba si uvědomit, že zvýšení teploty o jeden stupeň, zvyšuje spotřebu až o 6%.

Měřiče tepla

Měřiče tepla – úspora nákladů na topení

Proč měřit? Měřiče tepla prokazatelně snižují náklady na vytápění bytového domu, protože lidé využívající měřiče se chovají ekonomičtější, byty zbytečně nepřetápí a okna nenechávají jen tak otevřené. Určitou nevýhodou mohou být náklady na montáž.  Ovšem návratnost takové investice je velmi rychlá jen 1,5 až 2 roky. A při dnešních cenách dodávaného tepla má co nejvhodnější řešení jak ušetřit na dodávaném teple snad cenu zlata. Vždyť položka za dodané teplo bývá často v mnoha rodinných rozpočtech největší položkou související s užíváním bytu.

Měření tepla! Hraďte jen to, co musíte

Běžně se stává, že i když se snažíte v bytě udržovat přiměřené hladiny teplot v jednotlivých místnostech, stačí jeden“snaživý soused“, který si nastaví na radiátorech nižší teplotu, nebo ji zcela vypne a automaticky se stáváte „sponzorem“ dodávky tepla do jeho bytu. Zatímco on zaplatí za roční vytápění za třípokojový byt 10.400 Kč, vy budete platit 54.000 Kč. A to je dobrý důvod, proč se zajímat o měřiče tepla. V tomto ohledu se můžete obrátit na společnost INMES, která se soustředí na oblast prodeje a montáže měřičů tepla. Pokud hledáte skutečné odborníky a rozumnou cenu za službu, tak jste na tom správném místě!

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

19 − six =