Tipy jak hrát stolní fotbálek

Tipy jak hrát stolní fotbálek

Tipy jak hrát stolní fotbálek

Ať už se rozhodnete pro profesionální hru stolního fotbálku nebo si zahrajete jen příležitostně v baru s kamarády u piva nebo si koupíte stolní fotbálek domů a užijete si se svými dětmi, je dobré o hře něco vědět.

Pozn.: v České republice se stolní fotbálek nehraje na takové úrovni, že by se tím dalo živit a tak nám nezbývá nic jiného, než zábava. To ale také není špatné, že? 🙂

Pravidla stolního fotbálku zde.

Jak hrát a cvičit stolní fotbálek?

Jak asi víte, vše chce své. I stolní fotbálek se musí cvičit.

Nejrychlejší vyhrává

Ve stolním fotbálku záleží na hráčových reakcích a umu. V tomto případě čím jsou reakce rychlejší, tím lépe. Pokud nepatříte k nejrychlejším, těžko budete vyhrávat zápasy a hra Vám nebude dělat takovou radost. Nebojte ale, vše se dá trénovat.

Vymyslete si jakékoliv cvičení, kde se bude trénovat Váš postřeh. Úplně nezáleží, jestli si budete házet míčem o zeď (je dobrý i pingpongový) nebo se budete věnovat jiné činnosti. Stolní fotbálek nemůžete příliš trénovat sami a při hře se spoluhráči je už dobré nezdržovat. Čili postřeh nejlépe trénovat sami…

Trénujte techniku fotbálku

Když se nám podaří se posunout v problematice postřehu kupředu, můžeme se vrhnout na cvičení techniky samotného fotbálku. Stolní fotbal není úplně složitá hra, nějaký čas ale vyžaduje.

U fotbálku je obecně známo, že ten, kdo ovládá střed hrací pole, vítězí.

Neprotáčejte tyčí kolem dokola. Jednak je to v obecných pravidlech ITSF zakázáno. Na to se ale v restauraci příliš nehledí :-). Protáčení tyče ale stejně nepřináší příliš užitek. Hráč je totiž většinu času otočky nepoužitelně mimo hru. Někdo používá protáčení pro opravdu silný úder. Lépe ale používat precizní techniku, než hrubé zacházení. Střela vysoké rychlosti, i když dorazí do branky, se z branky vyrazí opět ven. Podle pravidel ITSF se toto také považuje za gól. Zažil jsem ale i pravidla, kde to tak není…

Předpokládejte! Všímejte si soupeře, pečlivě ho pozorujte. Po chvíli tréninku zjistíte, že už intuitivně dokážete předpokládat, co soupeř udělá.

Naznačujte! Mezi super matoucí záležitosti patří naznačení střely nebo pohybu. Uděláte pak ale něco jiného! Soupeř je zmatený a nestačí reagovat. Budete také hůře čitelní. Každá maličkost má svůj smysl!

Trénujte, trénujte, trénujte

Něco takové říkal už pan Komenský:-). Dosáhnout mistrovství ve stolním fotbálku je možné pouze dlouhodobým a kvalitním tréninkem.

Stolní fotbálky už dnes nepatří k investici, která zatíží rodinný rozpočet na dlouhé časy. Je možné vybrat i malou stolní variantu za pár stokorun. Na trénink ale stačí.

V klidu tedy natrénujte doma a v restaraci už buďte KING!

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

1 × three =