Kontrolní měření pomohou odhalit případné chyby včas. K jejich zajištění můžete potřebovat i koncové měrky

Dosáhnout perfektního výsledku při výrobě lze jen tehdy, když jsou dodrženy všechny požadavky kladené na funkčnost, tvar, odolnost i rozměry výsledného kusu. To platí jak pro řemeslníky, kteří se zabývají čistě zhotovováním jednotlivých a originálních kousků na zakázku, tak i pro velké výrobní závody, které každý den vychrlí několik stovek, případně dokonce tisícovek zcela identických produktů.

koncové měrky

Na přesnosti záleží. Koncové měrky a kalibry pomáhají zajistit, aby se výsledek neodlišoval od technické dokumentace

Preciznost je důležitá zejména ve strojírenství a příbuzných oborech – právě v těchto odvětvích totiž vznikají i nejrůznější součástky a komponenty určené k další montáží. Nezřídka jsou navíc součástí velice složitých zařízení, musí proto tvořit dokonale pracující soustrojí a skvěle do sebe navzájem zapadat. Sebemenší odchylka od technického plánu tak může zapříčinit sníženou funkčnost či dokonce naprostou nefunkčnost, případně zapříčinit poruchu. Pokud jsou nepovedené díly součástí automobilů, případně jiných dopravních prostředků či pracovních strojů, mohou být následky špatného opracování i fatální – při nehodách nezřídka dochází ke škodám na zdraví i majetku, případně ke ztrátám lidských životů. Je tedy třeba nezanedbávat kontrolní měření.

Koncové měrky i další nástroje pro měření pořídíte u společnosti Michovský Tools

Spolehlivým dodavatelem kvalitních nástrojů je česká společnost Michovský Tools. Její nabídka zahrnuje jak jednotlivé koncové měrky a kalibry, tak i celé sady – koncových měrek či kalibrů si tak lze pořídit rovnou ucelený set. Dostupné jsou nástroje pro soustružení, vrtání, závitování i frézování, všechny zhotovené z prvotřídních materiálů. A ti, kteří nenašli v katalogu to pravé ořechové, mohou využít zakázkovou výrobu.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

19 − 15 =