Nemovitosti v dražbě jsou finančně dostupným bydlením

Ceny nemovitostí se vyšplhaly tak vysoko, že je pro spoustu mladých lidí prakticky nereálné dosáhnout na vlastní bydlení. Hypotéku často nedostanou, a pokud ano, mnohdy jim musí ručit rodiče svým domem či bytem. Nelíbí se vám toto řešení? Existují i jiné příležitosti.

nemovitosti v dražbě

Málokdo při hledání vlastního bydlení uvažuje nemovitosti v dražbě, přitom jde o naprosto jedinečnou šanci, jak koupit dům, byt či jen pozemek výrazně pod cenou.

Není v nákupu nemovitosti v dražbě nějaký háček?

Dražby nemovitostí se provádí proto, aby se pokryl dluh. Když někdo nesplácí svoje závazky a je na něj uvalena exekuce, exekutor postupně začne zabavovat jeho majetek, a jsou-li dluhy velké, dojde i na nemovitosti. Tato nemovitost je pak v dražbě prodána a z utržených peněz je umořen dluh.

Pro člověka v exekuci není dražba nemovitostí zrovna moc výhodná, protože jeho nemovitost je prodána pod cenou. Pro vás jako kupujícího se však naopak jedná o něco, co by vás mělo zajímat.

Jak složité je zúčastnit se dražby?

Dražby a exekuce nemovitostí mohou probíhat pouze prezenčně, nebo online. V případě prezenčního konání vám nezbývá nic jiného než se v daný den a hodinu dostavit do dražební místnosti, přinést si s sebou zálohu, kterou na začátku dražby složíte, a účastnit se prezenčně.

V současnosti se exekuční dražby nemovitostí často konají online, tím pádem vám stačí jen sednout si k počítači. Doma se lidé obvykle cítí pohodlněji a jistěji, tato varianta je tedy obzvlášť z počátku příznivější. Musíte však myslet na to, že potřebujete předem ověřit svou totožnost přes CzechPOINT a zaslat zálohu na účet (poslání peněz může trvat několik dní v závislosti na bance, tak neotálejte).

Kde hledat informace o dražbách?

Prostudujte portál dražeb a nemovitostí, vracejte se na něj pravidelně a uvidíte, že je jen otázkou času, než vám nějaká nemovitost padne do oka.

A na závěr ještě jedna rada. Dražba nemovitostí v exekuci je silný zážitek. Pod vlivem adrenalinu lidé častokrát nabízí i částky, jež vlastně nejsou ochotní za danou nemovitost dát. Předem si tedy stanovte jasný strop, nad který nepůjdete.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

three × five =