Zrcadlo, zrcadlo, která podlaha je nejkrásnější?

Interiér rodinného domu si zaslouží jednou za čas nějakou renovaci. Pokaždé, když jsem překročila práh vstupních dveří, jsem cítila, že je nezbytné provést nějaké zásadní změny, a proto jsem se rozhodla změnit všechny pokoje od základů, respektive od podlah. Všechen nábytek jsem nechala odvézt na sběrný dvůr, objednala jsem si řemeslníky a pustili jsme se do práce. Zaskočila mě však otázka: „A jakou podlahu vůbec chcete?“ A zde začalo mé pátrání po výhodách a nevýhodách jednotlivých materiálů.

Jakmile jsem se podívala na internet, nestačila jsem zírat, jaké materiály se dají použít jako podlahová krytina. Zúžila jsem tedy výběr na vinyl, dřevo a laminát.

Útulný domov na teplé podlaze

vinylové plovoucí podlahy mě zaujalo, že se jedná o hřejivý syntetický materiál, kterému vůbec nevadí vlhko, a tak se perfektně hodí dokonce i do koupelen. Dvě malé děti, které mám neustále v patách, neustále vylívají něco na podlahu, což by takový laminát nepřežil, a tím u mě zatím vinyl vítězil. To nemluvím o padání hraček, které by na dřevěné podlaze udělaly nevzhledné díry, avšak vinylové podlaze nevadí ani padající ostré předměty.

Dřevo s nezaměnitelnou vůní

Přirozenou krásou si mě podmanily zase dřevěné podlahy, které neunavují svaly a vazy na chodidlech, protože mají nášlapnou elasticitu. Sice se na dřevěných podlahách nedrží prach, což by mi ušetřilo spoustu práce s vytíráním, ale na druhou stranu si nedokážou tak dobře poradit se skvrnami a vodou jako podlahy vinylové. S dvěma malými ratolestmi je totiž takřka nereálné udržet podlahu bez skvrny, protože jednou je to rozpatlaný džem, podruhé zase vylitý čaj.

Materiál odolnější než dřevo

Laminátové podlaze nevadí ani zapálená cigareta, protože tento umělý materiál je podle mnohých prodejců odolnější než dřevo. Dokonale snese tlak nábytku, kolečkových židlí a podpatků, a tak se laminátová podlaha hodí na chodbu či do pracoven. I tahle výhoda si vybírá svou daň v podobě nedostatečného tlumení zvuků, což se u neustále dupajících dětí nehodí.

Závěr? Rozhodla jsem se investovat do vinylu, který mi přirostl k srdci nejvíce svými vlastnostmi. Odborníci ze společnosti PODLAHY BICAN se o realizaci postarali.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

seven + 18 =