Kvalitní matrace je základem pro zdravý spánek

Spánek je pro každého zdrojem nutného odpočinku. Tělo při něm regeneruje a po fyzické stránce se připravuje na nový den. Kvalitní spánek zároveň znamená větší duševní pohodu a lepší náladu, zejména po ránu. Pro vytvoření ideálních podmínek pro kvalitní spánek je zapotřebí kvalitní postele a především matrace. O koupi matrace uvažujte jako o investici do svého zdraví, dobrým výběrem můžete předejít nepříjemným zdravotním problémům.

Jakou matraci si vybrat?

Při výběru postelové matrace přichází jako první na řadu otázka: „Pružinovou, pěnovou nebo jakou vlastně matraci si mám pořídit?“ Důležité je, že na obou zmiňovaných typech se dnes vyspíte s maximálním komfortem a jistotou, že nijak neškodíte svému zdraví. I tak ale mají své přednosti a úskalí.

Pěnové matrace slibují maximální možné pohodlí, ať už si zvolíte jakýkoliv typ pěny (studená, polyuretanová, paměťová). Paměťové pěny přináší tu výhodu, že se přizpůsobí tvaru, tlaku i teplotě vašeho těla. Když tak večer budete ulehat do postele, matrace dostane vaše tělo do anatomicky vhodné polohy a bude vás čekat příjemný a především zdravý spánek.

Obecně jsou pěnové matrace vzdušné a velmi dobře odvádí vlhkosti. Na rozdíl od pružinových si rozumí s polohovatelnými rošty. Zaujmou také nižší cenou a vhodností pro lidi s bolestmi zad či pohybovými problémy.

Možná si pamatujete na matraci, na které když jste se položili, pružiny vás tlačily do zad a o pohodlném spánku nemohla být řeč. Dnešní pružinové matrace takové nejsou. Kromě mnohem vyššího komfortu nabízejí vysokou prodyšnost a velmi velkou odolnost. Vydrží vám déle než matrace pěnové. Také snesou vyšší zátěž. Ideálně se hodí pro laťkové rošty.

Matrace přímo dělaná pro vaši postel

Pokud hledáte kvalitní matrace, zkuste českou firmu Ostaš CZ, pro které je výroba matrace specialitou již více než 20 let. Mimo široké nabídky standardních matrací vám zhotoví i matrace na míru. Máte-li tedy doma postel atypických rozměrů, již nemusíte hledat, jakou matraci na ni umístíte.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

5 × five =