Univerzální nábytek? Jedině ten z masivu

Málokterý materiál, z něhož se vyrábí nábytek, se může pyšnit označením univerzální. O masivu to však platí beze zbytku. Vzhledem k jeho vlastnostem a designu najde uplatnění v exteriéru i interiéru, v domácnostech, restauracích a chalupách. Masiv se jednoznačně řadí k absolutní špičce.

Vlastnosti nábytku z masivu

Nábytek z masivu se vyznačuje určitými charakteristikami. Těmi jsou pevnost, odolnost a tvrdost. Oceňované vlastnosti jsou dány především druhem dřeva zvoleného k výrobě.

Dominantní postavení zaujímá pevný smrk. Světlá barva a výrazná kresba jsou pro truhláře víc než zajímavé. Hned v závěsu za smrkem je dub. Jeho odolnost vůči nepříznivým vnějším vlivům okouzluje výrobce venkovního nábytku. Synonymem tvrdosti jsou i buk, modřín, ořech či třešeň. O něco měkčí dřevo s jasnou kresbou letokruhů představuje borovice. Z toho důvodu se používá především k výrobě trámů.

Výhodou nábytku z masivu je skutečnost, že se vyrábí výhradně z kvalitního dřeva, neobsahuje zdraví nebezpečné látky, specificky voní a každý kus je díky originální kresbě naprostým unikátem. I proto nacházejí jídelní stoly z masivu, stejně jako klasické, barové i dětské židle uplatnění v restauračních zařízeních.

Masiv do malého bytu? Jistě!

Už samotné slovo „masiv“ v nás probouzí asociaci něčeho mohutného, robustního. V souvislosti s malými prostory v bytě se tak nemusí jídelní stůl z masivu na první dojem zdát jako ideální volba. Opak je ale pravdou. Masivní jídelní stůl, židle, komody i celé kuchyňské linky seženete bez problémů v rozměrech hodících se do menších interiérů.

Investice na doživotí

Jistě jste zaznamenali, že jídelní stůl masiv, obdobně jako komoda, postel nebo příborník nepatří k těm nejlevnějším záležitostem. Jenže teď už víte i proč. Vysoce kvalitní, odolné a pevné dřevo s minimem nároků na údržbu a obdivuhodnou životností prostě nemůže stát stejné peníze jako obligátní lamino. Že je masiv o hodně levelů výš, pozná i laik. Navštivte e-shop WERDINA trade a přesvědčte se sami.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

15 − 11 =