Léto pod pergolou vám zpříjemní screenové rolety

Je krásné posnídat venku nebo si užít večer s přáteli při grilování. Na většině českých zahrad k těmto účelům najdete pergolu – zastřešenou terasu, pod kterou si můžete posedět i za deště, protože střecha vás ochrání. Co vás ovšem ochrání před nepříjemným sluncem?

Fotografie: Screenové rolety

Přes den, dokud je slunce vysoko, je střecha dostatečným způsobem krytí. Jenže právě při večerním posezení, když začíná zapadat, může být docela nepříjemné. Svítí z bočních stran, takže střecha nepomůže. Řešením jsou screenové rolety.

Screenová roleta vlastně uzavře pergolu

Screenové rolety jsou hitem moderních staveb. Používají se jako alternativa venkovních žaluzií a předokenních rolet, vynikající jsou zejména na velkoplošná okna či balkonové dveře. Využití však mají i na zimních zahradách a pergolách.

Kvůli přehřívání jsou za horkých dnů pergoly jen těžko obyvatelné a zastínění s potahem ze screenové látky to dokáže vyřešit. Chrání však nejen před sluncem, ale také před větrem a deštěm. Pergola se stane odolnější a obyvatelná opravdu za každého počasí.

Zastínění ovládané elektromotorem

Screenové rolety na pergolu instaluje například společnost Pavel Bubík. Pro boční stínění využívá screenové rolety R103, které mohou být využity i pro plochy větších rozměrů. Maximální šířka je 4,5 m a dají se sestavovat moduly. U látky je na výběr ze 140 vzorů, konstrukce se dodává v několika odstínech RAL. Ovládání je podle přání zákazníka buď ruční, nebo elektromotorem s tlačítkem či dálkovým ovládáním. Dokonce je možné nainstalovat větrné a sluneční čidlo, jež zajišťuje lepší ochranu screenové rolety.

Screenové rolety nijak nenaruší vzhled pergoly. Vyberete-li vhodné barevné provedení, roleta se stane doplňkem, ke konstrukci pergoly i domu dokonale zapadne. Z pergoly se pak stane místo, kde budete rádi trávit celé léto nezávisle na předpovědi počasí.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

eighteen + 3 =