Stylové stínění pro váš dům

I když se většina z nás nemůže dočkat tolik očekávaného teplého počasí, s blížícím se létem přichází i otázka, jak se vyhnout nepříjemnému svitu slunečních paprsků, proudících do oken našich domovů. Řešením mohou být stylové žaluzie, díky kterým nejen že zachováte v jednotlivých částech bytu příjemný chlad, ale také se zvýší vaše soukromí.

Foto: žaluzie

Na trhu najdete žaluzie různých typů, ve kterých je snadné se ztratit. Pojďme si v nich proto udělat pořádek. Základně se žaluzie dělí na venkovní a vnitřní. Některé z nich lze použít, jak pro výbavu interiéru, tak exteriéru.

Venkovní žaluzie

Pokud se rozhodnete pro nákup venkovních žaluzií, dbejte, aby byly k oknu upevněny v místech, které nejsou příliš náchylné k silnému proudění větru. Vyhnete se tak jejich poškození. Venkovní žaluzie mohou být tvořeny i speciálním roletovým překladem, který zajistí vyšší izolační vlastnosti.

Vnitřní žaluzie

Vnitřní žaluzie se dále dělí na horizontální, vertikální a střešní. Nejčastějším typem interiérových žaluzií jsou právě žaluzie horizontální, které se skvěle hodí do všech typů pokojů i díky svému bohatému barevnému výběru. Jejich ovládání je více než snadné.

Obvykle se setkáte s ručním ovládáním, kdy si manuálně nastavujete intenzitu světla dle vašich aktuálních potřeb, avšak výjimkou nejsou ani žaluzie s elektrickým ovládáním. I jejich udržitelnost a celková údržba jsou více než snadné. Plně vám postačí otřít je prachovkou či zlehka omýt mýdlovou vodou.

Vertikální žaluzie

Zaměřme se však i na žaluzie vertikální. Vzhledem k tomu, že jsou nejčastěji látkové, skvěle tlumí a ochrání vás tak před nadměrným prouděním světla. Bývají vyrobené i z materiálů s obsahem skelného vlákna, které je vhodné i pro alergiky.

Žaluzie střešní

Posledním typem interiérových žaluzií jsou žaluzie střešní. Jak už název napovídá, hodí se pro všechny druhy střešních oken. Díky stylovým ovládacím tyčím si budete moci pohodlně regulovat tok světla i v případě, že se okno nachází pro vás v nedostupné výšce.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

3 × 4 =