Moderní kusové koberce – hřejivý doplněk

kobercePerský koberec je mimořádně vzácným a drahým kouskem doplňku. Orientální koberce nepatří pouze do starožitně zařízeného interiéru, a proto jsou tyto moderní kusové koberce stále v kurzu.  Vynikají svou barevností, kvalitou a efektním ornamentálním vzorem. Pravý perský koberec je orientální, ručně vázaný, jeho složení je z bavlny, nebo hedvábí a hlavní materiál tvoří vysoce kvalitní vlna. Tento koberec se začal vyrábět v Persii a rozšířil se zejména v 16. až 17. století.  I v současnosti pochází celá třetina koberců právě z Íránu. Některé druhy jsou dováženy také z Indie, Afghánistánu, Pákistánu, Číny, Nepálu, Tibetu a Turecka. Vzor a barvy koberců vycházejí z kultur zemí a z jejich geografické polohy.

Moderní kusové koberce Gabbeh –  nejstarší a nejslavnější perský koberec

Každá výrobna má své typické znaky, a podle toho vznikají názvy koberců. Orientální moderní kusové koberce nesou název i podle kraje, kde byly utkané. Jde o ruční výrobu, která se dědí v rodině z generace na generaci a právě pro to, jsou jednotlivé kousky tak vzácné, což se pochopitelně odráží i na jejich vyšší ceně. I v manufakturní výrobě trvá práce na kobercích od tří měsíců až do jednoho roku. Záleží na velikosti koberce a na jednotlivých vzorech. Důležitou roli při výrobě moderního koberce sehrává i hustota vazby koberce. Nejdražší koberce mají i milion uzlíků na jednom metru čtverečním. Malé chybičky při tkaní nejsou na závadu, naopak dodávají koberci jedinečnost a originálnost.

Moderní koberce – buchara.cz

Moderní koberce za velice rozumné ceny nabízí internetový obchod buchara.cz. Oceníte nejen vysokou kvalitu koberců a spolehlivý zákaznický servis jako i zázemí kamenné prodejny v Praze, kde si můžete jednotlivé kousky osahat. Nabídka moderních koberců je obrovská – široká škála barev a motivů, které vycházejí z prostého života a krajiny, kde tito výrobci koberců žijí.  Každý kus je originál, nabarven přírodními barvami a vy se tak můžete kochat pohledem na obzor, moře, hory, louky …

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

five + 11 =