Prodej magnetů – ABC MAGNET s.r.o.

magnetyMagnet je objekt, který v prostoru ve svém okolí vytváří magnetické pole. Rozlišujeme permanentní magnety a elektromagnety, které bez elektrické energie nevytváří magnetické pole. Magnety ze vzácných zemin obsahují kovy jako kobalt, samarium a neodymum.  U magnetických materiálů jsou určující magnetické vlastnosti látek pevné fáze hmoty.  Magnetické vlastnosti materiálů jsou vyvolány magnetickými momenty pohybujících se elektronů.  Mezi elektrotechnické magnetické materiály patří feromagnetik a ferimagnetik.  Ostatní látky používané jako elektrotechnické materiály mohou mít význam v případě požadavků magnetických konstrukcí dílčích částí elektronických zařízení. Při konstrukci elektrických strojů se např. používají speciální nemagnetické oceli.

Použití magnetů a elektromagnetů

Použití magnetů a elektromagnetů je široké. Běžné VHS kazety a audio kazety obsahují kotouč s magnetickým páskem. Podobně je tomu u počítačů, diskety a harddisky zaznamenávají data na tenkou magnetickou vrstvu. Kreditní a magnetické karty mají na jedné straně magnetický pásek. Velká většina televizorů a monitorů se spoléhá na elektromagnet, který vytváří obraz pomocí katodové trubice.  Reprobedny se spoléhají na kombinaci permanentního magnetu a elektromagnetu.  Dokonce mikrofon obsahuje speciálně vytvarovaný magnet.  Elektromagnety a permanentní magnety obsahují některé elektromotory a transformátory, které jsou elektricky odizolované, ale propojené magneticky.

Trvalé magnety – mnoho způsobů využití v různých oborech

Příkladně v průmyslu, kancelářích, dílnách, obchodech a domácnostech se používají magnetické držáky a upínací prvky. Mnozí výrobci se neobejdou bez separace kovových příměsí. Magnetické separátory oddělují ocelový podíl z určité směsi a mezi hlavní druhy patří roštový separátor, magnetický filtr, magnetický buben a magnetický válec. A pokud vám při montáži spadne nějaký šroubek do nepřístupného prostoru, oceníte sbírání špon, šroubků … Dále trh nabízí plošný magnetický smetáček, magnetický tyčový sběrač, magnety do forem, kancelářské magnety a další. Zajímáte se o magnety? Tak se vám určitě vyplatí zavítat do špičkového internetového obchodu abcmagnet.cz.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

10 − four =