Montáž klimatizace se vyplatí kdykoliv během roku

Na klimatizaci není čas jenom ve chvíli, kdy propukne horké léto. Tehdy je naopak obvykle již pozdě řešit nevhodné klimatické podmínky v bytě. Udělat se to vyplatí naopak mimo sezónu. Navíc klimatizace už dávno není jen o vychlazení prostor v létě. Hledáte montáž klimatizace Ostrava? Poradíme vám.

klimatizace

Klimatizace se dnes v našich domovech stává samozřejmostí. Kdo staví nový dům, rekonstruuje byt, či třeba revitalizuje podkroví, měl by si instalaci klimatizace jednoznačně zahrnout do svých plánů již před tím, než se do těchto prací pustí. Nejde totiž o žádný zbytečný luxus. Toužíte po prosluněném bydlení? Kdo ne? Avšak bez klimatizace se obvykle promění ve výheň a vůbec si jej neužijete. V podkroví vám nepomůže ani to nejlepší zateplení. Horké léto prostě poznáte. Montáž klimatizace by dnes, v době její dostupnosti, měla být naprostou samozřejmostí.

Co umí moderní klimatizace?

Samozřejmě chladit. Není to však jejich jediná funkce. Mnohé dovedou nabídnout též opačnou službu. Jsou vlastně tepelným čerpadlem a v zimě umí topit. Jako topení fungují dobře zhruba do -15 °C venkovní teploty. Jsou ideálním řešením třeba na chalupy, ale i do revitalizovaných podkroví. Další vlastností klimatizace, kvůli které si ji dnes řada domácností pořizuje, je její funkce čištění vzduchu. Některé modely umí odstraňovat ze vzduchu alergeny – prachové částice, ale i problematické pyly, chlupy zvířat, roztoče apod. V neposlední řadě klimatizace vysušuje, díky čemuž dochází ke snižování vlhkosti v interiéru. Eliminuje se tak riziko vzniku karcinogenních plísní.

TIP: Klimatizace Ostrava – Hledáte firmu pro montáž klimatizace v Ostravě? Oslovte firmu KLIMA Barabáš.

Klimatizace split i multisplit

Vhodnou klimatizaci pro náš interiér si vybíráme podle jejích funkcí. Rozhodujeme se však rovněž, jestli nám stačí klimatizace split, nebo pro nás bude nezbytností klimatizace multisplit. V čem se liší? Obě mají jednu venkovní jednotku. Avšak zatímco klimatizace split má vevnitř pouze jeden přístroj, multisplit obvykle dva až tři. Jednosplitová klimatizace se tak hodí do jedné místnosti a do menšího prostoru. Multisplitová může mít přístroj v několika místnostech, nebo má kapacitu i pro velké prostory díky několika vnitřním jednotkám. Ty lze nastavovat a obsluhovat samostatně.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

seven − 3 =