Na co si dát pozor při výběru nábytku do dětského pokoje?

Máte-li doma malé děti, jistě mají vlastní pokojík, kde tráví většinu volného času, pokud zrovna nejsou venku. Dětský pokoj je nutné přizpůsobit věku dítěte. Na to myslete zejména v okamžiku, kdy vybíráte dětský nábytek.

Fotografie: dětský nábytek

Postel – základ každého pokoje

V momentě, kdy vybíráte nový nábytek do dětského pokoje, měli byste vždy začít od základního vybavení. To představuje především postel. Podobně jako u dospělých modelů i dětská postel musí splňovat parametry z hlediska rozměrů. Dětskou postel volte alespoň o několik desítek centimetrů delší, než je aktuální výška vašeho dítěte. Počítejte s tím, že děti rychle rostou. Čím prostornější lůžko zvolíte, tím déle nebudete muset pořizovat nové.

Při volbě postele si všímejte kvality matrace. U dětských postelí jsou vhodnější spíše měkké matrace, které ale zároveň poskytují dobrou oporu tělu, aby nedocházelo k jeho nepřirozeným polohám, což by vedlo ke špatnému anatomickému tvarování a zdravotním potížím.

Další nezbytný nábytek

Kromě postele je dále na místě zvolit také další praktický dětský nábytek. Chodí-li už vaše ratolest do školy, investujte do pracovního stolu. Tento nábytek je rovněž zapotřebí uzpůsobit postavě. K dětskému pracovnímu stolu je dobré zakoupit křeslo či židli s nastavitelnou výškou.

V neposlední řadě v dětském pokoji nesmí chybět šatní skříň, potažmo pak skříně a komody na ukládání předmětů do školy, hraček atd.

Pozor na ostré hrany

Nábytek do dětského pokoje je třeba volit nejen dle funkčnosti, ale také podle bezpečnosti. Proto je užitečné vybrat v obchodě například stolek, který nemá ostré hrany, případně jsou na jeho koncích gumová osazení, jež brání zranění v okamžiku, kdy do nich dítě narazí. U nejmenších dětí se pak dají pořídit různé další bezpečnostní prvky, jako jsou úchyty, zámky apod.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

ten + 17 =