Bezpečnost je pro dětský pokoj zcela zásadní. Jak je na tom ten váš?

Z hlediska vybavení by dětský pokoj měl být naprosto bez debat nejbezpečnější místností v bytě. Jedině tak bude pro dítě oázou klidu, kde se nemusí obávat o každou maličkost. Na jaké prvky v dětském pokoji si dát pozor a před čím dítě ochránit?

Fotografie: dětský pokoj

Vyhoďte koberce

Možná jste je do dětského pokoje nainstalovali v dobré víře, aby měl váš malý teplo od podlahy. TO nic nemění na tom, že koberce jsou zejména pro malé děti nebezpečné. Na jedné straně je hledisko použitých materiálů, na straně druhé jejich protiskluzové vlastnosti. Trváte-li na koberci v dětském pokoji, vybírejte z těch, které jsou výhradně z přírodních materiálů, a zajistěte, aby neklouzaly a nebyly tak potenciálním rizikem pro vaše dítě. Plně postačí, když koberec přilepíte oboustrannou lepicí páskou k podlaze. Takto zajistěte zejména koberec u dětské postele, který je prvním bodem, na něž dítě ráno došlápne.

Minimalizujte skleněné prvky

V dětském pokoji nemá sklo co dělat. Koleduje si totiž o rozbití. Rozhodně z dosahu vašeho malého hrdiny odstraňte všechny skleněné vitríny, lampy, ale i skleněné dveře. Pokud již některý skleněný prvek v dětském pokoji máte a nechcete se jej zbavovat, opatřete ho alespoň bezpečnostní fólií, která v případě rozbití udrží malé kousky skla pohromadě.

Pozor na ostré hrany

Potenciálním rizikem pro dítě je kupodivu i dětský nábytek, zejména jeho ostré hrany. Ty rozhodně opatřete plastovými krytkami, které vás vyjdu na několik korun a zabrání nejednomu nočnímu výjezdu na pohotovost. Nábytek by také měl být stabilní a při sebemenším opření nehrozit pádem a zavalením dítěte. Dbejte také na dokonalou povrchovou úpravu, která nebude hrozit zadřením třísky. Pozornost věnujte i úchytkám. Ty by neměly vyčnívat přes úroveň nábytku, raději volte úchytky zapuštěné nebo zadlabané a ke dveřím skříněk samozřejmě pořiďte pojistky proti skřípnutí všetečných dětských prstíků.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

13 − 8 =