Na koupelnovém vybavení rozhodně nešetřete

Zařizujete koupelnu? Nebo plánujete renovaci té staré? Pak jistě uvítáte pár rad, jak na to.

Samozřejmě, že můžete navštívit koupelnové studio, které vám navrhne koupelnu od A do Z. Není ale vzrušující udělat si to po svém? Jedině taková koupelna totiž ponese váš osobitý rukopis. A všechno potřebné vybavení dnes seženete online. Při nákupech zkrátka nemusíte vytáhnout paty z domu.

Připravte si plánek

Zvolíte-li jednodušší cestu koupelnového studia, tak to vám na základě rozměrů místnosti a rozmístění sítí vypracuje tzv. 3D návrh. Pokud si myslíte, že to zvládnete sami, vezměte si tužku a papír a nakreslete si plánek. Zaneste do něj rozmístění vany, sprchového koutu, umyvadla a koupelnového nábytku. Rovněž si rozmyslete, kam umístíte toaletu, zda do prostor koupelny nebo mimo ni.

Vybíráme umyvadlo

I do malé koupelny nevolte umyvadlo užší než 50 cm. Bylo by totiž nepraktické a věřte, že voda by vám cákala všude kolem. Jiné to je s hloubkou, která může být i 23 cm. Pokud šetříte místem, můžete zvolit umyvadlo rohové podobně jako rohovou vanu či sprchový kout. Punc luxusu ale koupelnám bezesporu dodávají hranatá umyvadla, jejichž výhodou je, že je můžeme usadit přímo do skříňky.

Koupelnový nábytek

Základ koupelnového nábytku většinou tvoří již zmíněná skříňka pod umyvadlem. Malé koupelny si dále musejí vystačit se závěsnými poličkami, regály a skříňkami. Výhrou rozhodně je, pokud disponujete velkou koupelnou, ve které můžete popustit uzdu své fantazii, jejíž meze se opravdu nekladou. V takové koupelně se rozhodně nemusíte omezovat jen na standardní koupelnový nábytek. Své místo zde může mít i pěkné křeslo, objemnější pokojová květina, kvalitní osvětlení atd. Taková koupelna pak klidně co do vybavení může konkurovat ostatním místnostem v domě. Rozhodně bude originální a osobitá.

Na bateriích nešetřete

Ale buďme opět praktičtí. Pečlivému výběru samozřejmě podrobte i výběr baterií, mezi které patří dřezové, sprchové, bidetové a vanové baterieSprchové baterie jsou například nedílnou součástí sprchových koutů stejně jako ty vanové van a bidetové bidetů. Radíme vám, abyste nehleděli moc na cenu a pořizovali si baterie kvalitní. Jedině ty vám totiž budou dobře a dlouho sloužit.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

7 + 8 =