Na tyto 4 věci si dejte pozor při výběru nové skříně

Výběr každé nové skříně představuje poměrně důležitý krok. Jde totiž o relativně velký kus nábytku, jehož hlavním účelem je vytvoření dostatečného úložného prostoru pro všechny potřebné věci. U výběru však záleží hned na několika důležitých kritériích. V článku se dozvíte o 4 hlavních parametrech, na které si dát pozor. Pokud se vám to povede, jistě zvolíte takovou šatní skříň, se kterou budete maximálně spokojeni.

Správné rozměry, které se vejdou do pokoje

Většina lidí řeší v rámci bytu spíše nedostatek prostoru. Z toho důvodu je důležité pečlivě promyslet, kde bude jaký kousek nábytku. Jakmile máte vyčleněné místo, kam plánujete přidat velkou šatní skříň, získáte limity pro maximální rozměry. Vyplatí se zvolit co možná nejvyšší řešení, kde budete mít i několik poliček nahoře.

Cenné centimetry ušetříte například chytrým umístěním skříně do rohu. Pomůže také výběr prostorově méně náročného typu otevírání dveří. Lepší variantu tak představují například šatní skříně s posuvnými dveřmi, u kterých nemusíte řešit místo navíc pro otevírání křídel dveří. Pro malé prostory jsou přímo navržené například předsíňové skříně, s jejichž pomocí snadno vybavíte vstupní halu.

Dostatečně členěný vnitřní prostor

Máte vybrané skříně, které odpovídají požadavkům na vnější rozměry. Tím to ale určitě nekončí. Protože velmi důležitý je hlavně vnitřek, pečlivě si prostudujte členění vnitřního prostoru skříně. Ta musí nabídnout dostatek úložného prostoru pro trička, svetry, košile, ale i drobnosti, jako jsou ponožky a spodní prádlo. Aby bylo možné splnit všechna vaše náročná očekávání, musíte mít jasno v tom, kolik poliček potřebujete a jestli ve skříni chcete i šatní tyč na pověšení oblečení na ramínko. Až budete mít v těchto věcech jasno, pusťte se do dalšího zužování případného výběru.

Kvalitní materiál

Obecně patří šatní skříně k větším a trochu dražším kusům nábytku. Už jen kvůli jejich montování a přenášení se rozhodně nechcete potýkat s jejich nákupem příliš často. Aby však skříň vydržela funkční a krásná po mnoho let, musí být vyrobena z kvalitního materiálu. Tradičně nejlepší volbu představuje masivní nábytek. Dobrým poměrem ceny a výkonu však disponují také laminátové skříně.

Příkladem kvalitního laminátu je například šatní skříň dub sonoma. Ta potěší i svým zabudovaným zrcadlem na dveřích a velmi povedeným členěním vnitřního prostoru.

Příjemný design

Pro konečný výběr té nejlepší skříně si připravte svůj výběr podle praktických kritérií a přidejte volbu na základě designu. Do moderního interiéru se hodí například šatní skříň bílá. S ostatním vybavením však snadno sladíte také nejrůznější skříně v barvách dřeva. Skvěle vypadá kombinace postele a šatní skříně v jednom barevném odstínu.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

two × 4 =