Nadrozměrná přeprava je náročná disciplína řídící se přísnými pravidly

Službu nadrozměrné přepravy využívají nejčastěji průmyslové a stavební společnosti. Jakmile ji budete potřebovat, musíte se obrátit na specializovanou firmu, protože laik nemůže vědět, jaká povolení musí vyřídit.

Fotografie: nadrozměrná doprava

Nadrozměrná přeprava je specifickým druhem kamionové přepravy a jedná se o ni v okamžiku, kdy rozměry nákladu přesahují 16, 5 m délky, 2, 5 m šířky, 4 m výšky a hmotnost 48 tun. Přeprava těžkých zásilek není jen tak a nutností je povolení, které vydává Ministerstvo dopravy České republiky a podléhá zákonu č. 13/1997 Sb., o pozemních komunikacích.

Obraťte se na odborníky

Společnosti zabývající se nadrozměrnou přepravou si mohou pořídit trvalé povolení (trvalku). To jim umožňuje dopravit materiál či zboží bez nového povolení. Stěžejním faktorem jsou v tomto případě rozměry vedené na povolení, a to maximálně 60 tun celkové hmotnosti.

Každý majitel by si měl uvědomit, že je přeprava nadrozměrných zásilek zásadní. Na vlastní pěst by porušil zákon, ohrozil silniční provoz, a dokonce vysoudil obrovskou pokutu.

Jedná se o složitý proces

Pokud se stane přeprava těžkých nákladů nevyhnutelnou, musíte se obrátit na specializovanou firmu. Jedná se totiž o časově , finančně a bezpečnostně náročný proces. Odborníci disponují ideální těžkou technikou a zodpovídají za uložený náklad. Přeprava neprobíhá jen pomocí kamionu s návěsem, vozidlo je doprovázeno technickým doprovodem. Rovněž se řeší správní poplatky.

Druhy kamionů nadrozměrné přepravy

Možná jste nevěděli, že pro každý druh nákladu je určený typ kamionu. Ten je složen z tahače a návěsu. Tahače se mohou lišit počtem náprav, protože se převážené zboží liší svou hmotností. Čím více náprav, tím méně se zatěžuje silniční komunikace.

Potřebujete-li využít nadrozměrnou přepravu, dejte přednost společnosti Easy Logisctics, která má s touto problematikou zkušenosti a nabízí i služby spedice.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

19 + 13 =