Kupujete investiční zlato? Cena se může lišit až o 10 %

Cena investičního zlata se sice odvíjí od jeho ceny na komoditní burze, ale do cenotvorby jednotlivých prodejců vstupují i další faktory, které cenu ovlivňují. Hlídat se ji vyplatí. Jde o vaše peníze.

cena zlata

Co vše ovlivňuje cenu investičního zlata?

Samozřejmě předně je to již zmíněná cena zlata na komoditní burze. Její vývoj lze sledovat například na stránkách Zlate-mince.cz. Jenomže to není vše. Cenu dále ovlivňuje rafinerie, která slitek vyrobila. Jednoznačně jsou na trhu ty prestižnější a méně uznávané. Nakonec ovšem cenu ovlivní i samotný prodejce slitku. „Slitek ze stejné rafinérie, stejné hmotnosti a stejné ryzosti by měl mít ve stejné prodejní lokalitě i stejnou prodejní cenu,“ říká Pavel Trtík z e-shopu Zlate-mince.cz. Dodává však, že to tak není a rozpětí cenových nabídek od nejlevnějšího a nejdražšího prodejce může být až 10 %. Proto se rozhodně vyplatí hlídat si cenu zlata i u nákupu menších slitků.

Chcete slitky z našich rafinerií? Bohužel!

Žádná česká mincovna investiční zlato ve formě zlatých cihel nevyrábí. Mezi producenty světově uznávaných zlatých cihliček nepatří ani žádná slovenská mincovna. Jsme tak odkázaní na zahraniční zlaté slitky. Nejlepší volbou je vsadit na švýcarské rafinerie. Výběr slitků je velice pestrý a rozhodně je z čeho vybírat. Pavel Trtík například doporučuje Argor Heraeus.

Je nutné zmínit, že kvůli různé obchodní politice slitky nakupujeme u každého prodejce za jinou cenu. Z důvodu navýšení ceny slitků až o 10 % tak Češi nakupují investiční zlato výrazně dráž než Němci nebo Rakušané. Neznamená to však, že musíme pro zlato vyrážet za hranice. Stačí sledovat ceny zlata u jednotlivých prodejců. Tradičně nejlepší nabídku najdete v e-shopu Zlate-mince.cz. Nákup v e-shopu je rychlý, bezpečný a stal se v Česku velice oblíbenou formou, jak rychle nakoupit investiční zlato za výhodné ceny.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

twenty − fourteen =