Jak vybírat závěsy do ložnice, abyste se dobře vyspali?

Vydatný spánek vyžaduje klid, soukromí a dostatečnou míru zatemnění. Proto bychom měli zvážit všechny možnosti ideálního zastínění oken. Vhodnými adepty jsou žaluzie, rolety nebo závěsy. Poslední jmenované dokážou interiér velice zútulnit, a navíc závěsy můžete libovolně obměňovat.

Fotografie: závěsy do ložnice

Proměňte interiér pomocí textilií

Pokud rádi zařizujete domov podle posledních módních trendů, nemusíte vždy kompletně vyměňovat všechno bytové vybavení. Mnohem levnější variantou je obměna textilních interiérových doplňků, jimiž jsou přehozy, povlečení, koberce, dekorační polštářky, záclony a závěsy. Budeme-li se věnovat ložnici, jak bylo nastíněno v úvodu, závěsy tu hrají hlavní roli. Z toho důvodu záleží jenom na nás, zda upřednostníme dekorativní variantu, která podtrhne styl pokoje, nebo budeme požadovat též velmi praktickou stínicí funkci.

Na množství světla záleží

Hladina spánkového hormonu melatoninu začne v krvi stoupat nástupem tmy a vrcholí po půlnoci. Nemáme-li v ložnici dostatečné zastínění, trpíme nespavostí a často se během spánku budíme. Řešením mohou být vhodně zvolené závěsy do ložnice, které nám místnost zatemní klidně i během dne. Dle jejich typu dosahují zastínění od 70 do 95 %. Zatemňovací závěsy jsou nejčastěji označovány jako dimout nebo blackout. Liší se od sebe hustotou tkaniny a sílou vláken. O zatemnění ložnice v maximální možné míře se postará vložená nepropustná vrstva blackout závěsů. Plně zatemňovací závěsy do místnosti nevpustí nejen světlo, ale ani horko či chlad.

Které zastínění vám bude nejvíce vyhovovat?

Nechcete-li v ložnici úplnou tmu, vsaďte na závěsy s řídce tkanou strukturou, které vytvoří efekt měkkého rozptýleného světla. Používáte-li závěsy hlavně k dekoraci, pořiďte si průsvitné voály, jež nahradí záclonu. Jsou k dostání v zářivých barvách, proto krásně vyniknou hlavně v jarním a letním období.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

seventeen + 10 =