Nano roušky chrání nejen lidi kolem, ale i vás samotné

NanoSPACE s.r.o. je česká firma působící nejen na našem trhu, která prodává antialergické výrobky z nanovláken. Je první firmou na světě, jež tvoří také povlaky na lůžkoviny z nanovláken proti prachovým roztočům a jejich alergenům. Není divu, že v aktuální situaci začala vyrábět i nano roušky a respirátory.

Nano roušky

Na jaře jsme roušky nějak přežili, pak je schovali do skříně a doufali, že už je nikdy nebudeme potřebovat. Omyl. Jsou tady znovu a ještě ve větší míře. Nejde o žádné dočasné opatření na měsíc, lidé proto shání roušky, které budou stylové, v nichž se bude dát dobře dýchat, a hlavně které je ochrání. Už takové máte? Nano roušky jsou rozhodně jednou z variant ke zvážení.

Hlavní výhoda nano roušek? Chrání i vás

Heslo „Moje rouška chrání tebe, tvoje rouška chrání mě.“ je aktuálně velmi populární a u klasických roušek (těch jednorázových i látkových) platí. Nano rouška jde však ještě dál a chrání i toho, kdo je nosí. Má totiž extrémně hustou nanovlákennou membránu zachycující viry, ale i prach, alergeny a smog. Filtrační účinností je srovnatelná s respirátorem bez ventilku třídy FFP2.

V nano roušce se vám bude dobře dýchat

Dalším problémem, který nano roušky odstraňují, je špatné dýchání. Zejména v látkových rouškách se člověk snadno zapotí, drží totiž teplo a nepropouští zrovna moc čerstvého vzduchu. Vy pak dýcháte jen svůj vydýchaný vzduch, v němž je méně kyslíku, a navíc je teplý. Desetiminutovou cestu v tramvaji s ní vydržíte, ale když ji máte mít na sobě několik hodin, jde o skutečnou nepříjemnost.

Nano roušky jsou z tohoto hlediska příznivější. Jsou totiž perfektně prodyšné a umožňují snadné dýchání, takže vám nebude vadit nosit je několik hodin. To ocení školáci, všichni, kdo musí nosit roušky v práci, i ti, co cestují hromadnou dopravou na delší vzdálenost.

Jak je to s opakovaným používáním?

Látkovou roušku vyperete a můžete nosit dál, tu jednorázovou byste měli vyhodit po jednom použití. Jak jsou na tom nano roušky? Jsou sice jednorázové (nositelné běžně 3-8 h), ale podle výrobce je lze dvakrát až třikrát sterilizovat. K tomu je určená speciální dezinfekce pro nanovlákenné produkty.

Jde o ethanolovou dezinfekci, které nevoní, ale chrání. Přidané vonné esence by totiž mohly zanášet membránu roušky. Dezinfekci stačí nastříkat na nano roušku v takovém množství, aby se nepromočila, a tu následně nechat zcela uschnout. Tím je hotovo a rouška je připravena pro další použití.

Kolik takové roušky stojí a kde je koupit?

Objednat se dají například v e-shopu Ecoblog, aktuálně jsou tam na ně slevy. Variant roušek je celá řada, prodávají i dětské varianty. Pokud vás zajímají bližší informace, doporučujeme si přečíst i recenzi Ecoblog.cz. Dozvíte se v ní veškeré detaily včetně rozměrů a správného způsobu nasazování roušky.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

one × three =