3 hlavní důvody, proč investovat do hliníkových oken a dveří

Při výměně a renovaci oken či vchodových dveří máte možnost volit si hned z několika variant dle materiálů. Poměrně zajímavou záležitostí jsou hliníková okna a dveře. Jaké jsou jejich hlavní přednosti a najdou se nějaká negativa?

hliníková okna

1. Dlouhá životnost

Hliník patří k materiálům, které jsou ceněné vzhledem k vysoké odolnosti a mimořádné pevnosti. Hliníková okna, potažmo hliníkové dveře, jsou v tomto směru bezesporu dokonalejší nežli plastové modely. Nevadí jim dokonce ani extrémní podmínky, takže se hodí třeba do horských oblastí, v nichž v zimě často panují teploty pod bodem mrazu. Stejně dobře se uplatní také v létě, kdy naopak musejí odolávat vysokým teplotám a intenzivnímu slunečnímu záření.

2. Lehký materiál

Pro hliníkové dveře a okna platí, že se hodí u staveb, kde je každý uspořený kilogram materiálu důležitý. Hliník je totiž skutečně lehký, takže okna a dveře z něj nemají takovou hmotnost jako dřevěné či plastové varianty.

3. Libovolný vzhled

Mnozí majitelé nemovitostí se domnívají, že hliníkové systémy mají pouze jeden vzhled. To však není pravdou. Zkušená firma vám dnes vytvoří hliníková okna a dveře v různých barevných provedeních, tudíž v tomto směru není žádný problém. Vzhled vašich nových oken a vstupních dveří tak lze dokonale přizpůsobit ostatním částem exteriéru domácnosti, zejména barevnému provedení fasády objektu.

Nedostatky? Snad jen cena

Pokud se mají najít nějaká negativa, je třeba dlouze přemýšlet. Nevýhodu lze spatřovat asi především v ceně, hliníkové systémy jsou totiž stále dražší nežli plastové verze, v porovnání se dřevem jde už o téměř srovnatelné částky. Cena by vás však neměla odradit. Už jen z důvodu dlouhé životnosti a efektního designu, což jsou naopak hlavní přednosti hliníkových systémů.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

eleven − three =