Víte, jaké jsou druhy matrací?

Matrace Color Visco 1+1 zdarma na T-nabytek.czZákladem kvalitního spánku a odpočinku je vhodná matrace. Pouze ta zaručí, že budeme vstávat opravdu odpočatí a v dobré kondici. Doporučujeme věnovat výběru matrace maximální pozornost. Proto možná rádi uvítáte pár informací a rad o jednotlivých typech matrací, které Vám pomohou zorientovat se v nabídce a rozhodnout, která matrace bude nejlépe vyhovovat právě Vám.


Postele s dopravou zdarma!

ŘEŠENÍ PRO KVALITNÍ SPÁNEK

Matrace se rozdělují do několika kategorií

Latexové matrace

Latexové matrace na T-nabytek.czpatří mezi nejkvalitnější, jsou tvarově stálé, vynikají ortopedickými vlastnostmi – přizpůsobí se Vašemu tělu, díky kanálkům uvnitř latexu jsou prodyšné, mají antibakteriální účinky a jsou tak vhodné pro alergiky. U latexových matrací lze použít polohovací rošt. Vyznačují se dlouhou životností.

Sendvičové matrace

jsou velmi oblíbené kvalitní matrace s viscoelastickou pěnou, složené z několika vrstev materiálů, které zaručí zdravý a kvalitní spánek. Obsahují 7 anatomických zón. Jsou vhodné pro děti i dospělé.

Matrace z HR neboli studené pěny

Pěnové matrace na T-nabytek.czse řadí do vyšší třídy. Matrace z polyuretanové pěny, lisované za studena, jsou zpracované novým technologickým postupem bez použití chemických látek (lepidlo aj.). Matrace jsou tuhé, elastické, prodyšné, odvětrávají absorbovanou vlhkost. Vyznačují se dobrými ortopedickými vlastnostmi, kopírují přirozeným způsobem Vaše tělo. Charakteristická je pro tuto matraci dlouhá životnost.

Matrace z líné pěny

poskytují kvalitní oporu páteři, vyznačují se rovněž prodyšností a dlouhou životností. Tuhost této unikátní pěny se mění v závislosti na teplotě lidského těla. To znamená, že při kontaktu s tělesným teplem pěna měkne. Tento typ matrace je ideální pro jedince, kteří trpí bolestmi zad. Líná pěna Vám zajistí příjemný a klidný spánek.

Pružinové matrace

Pružinové matrace na T-nabytek.czjsou tvořeny pružinami, které jsou navzájem spojeny. Pružiny jsou jednotlivě umístěny v taštičce. Každá jednotlivá taštička tak může individuálně reagovat – dynamicky se přizpůsobuje tvaru i zátěži jednotlivých tělesných partií a zajišťuje optimální rozložení hmotnosti lidského těla. Pružinové matrace patří mezi měkčí a nejsou vhodné na lamelové a polohovací rošty.

Taštičkové matrace

jsou elastické, ortopedické, tvořeny pružinami, které jsou jsou baleny do malých taštiček (400 – 1000 malých taštiček), které reagují na polohu těla a umožňují optimální rozložení Vaší hmotnosti.

Dětské matrace

jsou určené do dětských postýlek. Dětské matrace splňují veškerá zdravotní kritéria. Matrace pro zdravý spánek Vašich dětí mohou být latexové, sendvičové i pěnové.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

14 − fourteen =