Nebankovní hypotéka bez registru dává možnost dosáhnout na vlastní bydlení

Zpřísnění podmínek bankovních domů pro poskytování hypoték radikálně snížilo možnost mladých lidí dosáhnout na vlastní bydlení. Užuž to vypadalo, že možnost sehnat si byt nebo dům na hypotéku oddálí všem, kteří bydlí u rodičů nebo v podnájmu, konečně otevřít dveře od vlastního bydlení, ale naštěstí existují ještě jiné možnosti. Těm, kteří se zázrakem nedostali k sumě přesahující milion korun nebo se štěstím nezdědili požadovanou částku, svítá na lepší časy.

Hypotéka v nebankovním sektoru má svá úskalí

Nebankovní hypotéka bez registru je půjčkou v soukromém sektoru. Věřitel poskytuje žadateli půjčku bez přísných pravidel – bez nahlížení do registru, zpravidla nepožaduje informace o výši příjmu a o exekucích. Takzvaná americká hypotéka bez registru se zdá být přívětivější než klasická, přísná hypotéka, ale žadatelé by se přesto měli mít na pozoru. Podmínky pro získání půjčky jsou natolik lákavé, že není možné, aby zde nebyl nějaký zádrhel. Na ten by si měli všichni žadatelé dát pozor! Problémem je především LTV – hodnota loan tu value. Ta vyjadřuje, kolik procent z ceny budoucí nemovitosti bude žadateli skutečně vyplaceno.

Jak vysokou půjčku získáte u běžné a americké hypotéky?

U běžné hypotéky průměrné LTV dosahuje 80 procent. V případě, že nemovitost stojí dejme tomu 1 500 000 Kč, žadatel dostane půjčku 1 200 000 korun. U americké bankovní hypotéky na stejnou nemovitost získá žadatel 70 procent, tedy 1 050 000, a u nebankovní půjčky bez registru pouze 55 % hodnoty nemovitosti – což činí 825 tisíc korun. Lidé by si měli rovněž pozorně přečíst smlouvy, které s nebankovním domem sepisují. Poplatky bývají až dvojnásobné, než by tomu bylo u klasické banky. To jsou nevýhody, které by si měli potenciální zájemci o půjčku u nebankovní instituce uvědomit.

Výhody hypotéky bez registru

Mezi hlavní pozitiva nebankovní hypotéky bez registru patří málo požadavků pro vyhotovení smlouvy a rychlost vyřízení žádosti. Hypotéka se poskytuje bez nahlížení do registru dlužníků. Lidem je umožněna zkrácená doba splácení, jakož i možnost poskytnutí úvěru bez zástavy nemovitosti.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

five × five =