Okna jsou klíčovou součástí každého domu. Jak vybrat ta nejlepší?

Okna jsou klíčovou součástí každého domu. Jakmile stavbě okna zcela chybí, dům rychle chátrá. A když jsou špatná, uniká z něj spoustu tepla, což má za následek vysoké účty za energie. Jak ale vybrat co nejlepší okna pro váš dům a na co byste si měli dávat pozor?

Topná sezóna se pomalu ale jistě blíží. Pokud tedy ještě nemáte nová okna, která vám ušetří náklady za teplo a chcete, aby ve vašem domě byla udržována příjemná teplota, je nejvyšší čas k jejich nákupu.

Plastová nebo dřevěná?

Při výběru oken se pravděpodobně v první řadě budete zabývat materiálem, ze kterého jsou vyrobeny. Dáte přednost dřevu nebo plastu? Dřevěná okna jsou vděčnou klasikou a volí je většinou majitelé památkových budov. V dnešní době však většina majitelů domů pořizuje okna plastová. Ta jsou totiž levnější než dřevěná, mají velmi dobré izolační vlastnosti a jejich údržba je snadná.

Výběr dodavatele

Prodej plastových oken v Ostravě, v Praze, v Brně a dalších velkých českých městech zajišťuje mnoho firem. Ne všechny však nabízí kvalitní produkty, a když už ano, často se setkáme s horšími službami. V ideálním případě okna kupujte přímo od výrobce, který ručí za jejich kvalitu a zároveň zajišťuje jejich montáž. Ušetříte si tak mnoho problémů při případné reklamaci.

Dvojska, trojskla nebo čtyřskla?

Velice důležitým aspektem při výběru oken je oblast, ve které se váš dům nachází. V drsnějších podmínkách volte raději trojskla nebo čtyřskla. V opačném případě by izolační schopnosti oken nemusely stačit.

Triogas s.r.o.

Pokud chcete zakoupit plastová okna v Ostravě, v Brně, v Opavě a dalších okolních městech, podívejte se například na nabídku společnosti Triogas s.r.o. Jako novinku teď navíc společnost nabízí největší stavební hloubku PVC oken na trhu, a to až 92 mm.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nineteen + 4 =