Pořiďte si stylovou pohovku

sofa-788537_640Jestliže nás odborníci na psychohygienu vyhánějí z postele a chtějí, abychom se tu rozhodně se sáčkem brambůrků nedívali na poslední akční trhák, obývací pokoj je k tomuto účelu naopak jako stvořený. Na pohodlné pohovce vám po náročném dni nechybí ke štěstí už skoro nic. Jak si vybrat tu svou?

 

Rádi byste si (nadmíru zaslouženou samozřejmě) dávku pohodlí dopřáli, ale v obývacím pokoji musíte skoro zatáhnout břicho, aby okolo vás partner mohl projít? Než začnete hledat číslo na zedníka kvůli kompletní rekonstrukci bytu a kýženému prostoru navíc v obývacím pokoji, vydržte. I do menší místnosti se dá docela dobře umístit model, jemuž se říká dvousedák nebo o něco větší trojsedačka. A řada lidí s nimi elegantně vyřeší ještě další svízel malého bytu: Do úložného prostoru uklidíte nezbytnosti (kde se u vás doma vzal rybářský prut a sada na opravu čelního skla?) a může na nich příležitostně přespat i návštěva. Nebo vy, pokud obýváte garsonku a klasická manželská postel by tu zabírala neúměrně mnoho prostoru, jelikož se dají také rozložit.

 

Druhou otázkou, před kterou budete stát, představuje design a údržba. Plyšová pohovka možná ve vás spouští Pavlovův reflex a okamžitě otevíráte peněženku, ale opravdu je to dobrý nápad do domácnosti s batoletem a všetečnou perskou kočkou? Kůže vypadá přinejmenším stejně efektně, a ačkoli musíte poněkud zainvestovat, rozlité kakao a nadrobený rohlík budou o poznání méně „bolet”. Počítáte s tím, že zařízení bytu za pár let stejně inovujete, protože se vám změní vkus, děti odrostou nebo si je naopak tou dobou teprve pořídíte a přestěhujete se „do většího”? S klidem nahraďte pravou kůži umělou alternativou, dočasně svou službu určitě splní. Takzvaná koženka totiž ráda postupem doby praská a je náchylná na mechanické poškození.

 

U kůže si dejte pozor na jiný neduh: Neprodyšnost. Což se dá snadno eliminovat tím, že přes ni dáte přehoz. Takto si současně můžete dle chuti dopřát i onu měkkou a huňatou sedačku evokující mazlivé plyšové zvířátko, protože až se vám podaří udělat na něm skvrnu (což se vám podaří s jistotou dříve, než byste čekali), stáhnete ho, dáte do pračky a sedačka zůstane stále čistá.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

eighteen − 3 =