Zastínění 3 × jinak

V současném počasí už vám může přijít zbytečné starat se o nepříjemné sluneční paprsky, ale věřte, že zase přijdou. A nemusíte na ně čekat do léta, někdy je i v zimě ostré slunce nepříjemné, obzvlášť když se odráží od sněhu. Jak se proti němu bránit? Přece stíněním.

rolety

Pro stínění oken existuje řada možností. Kromě toho se dá zastínit i terasa a pergola. Pojďme si představit tři různé efektivní možnosti.

1. Hit posledních let, venkovní rolety

Venkovní rolety můžete v současnosti vidět skoro na každé druhé novostavbě. Jsou skutečně oblíbené, protože fungují také jako skvělá zvuková, tepelná izolace a zabezpečení. Přece jenom je pro případné zloděje náročnější překonat jak rolety, tak okno.

Předokenní rolety se dají pořídit v různých barvách, s ručním či dálkovým ovládáním a také s různými roletovými kastlíky. V interiéru dokáží zajistit úplnou tmu, což se hodí třeba těm, kdo chodí na noční a potřebují se přes den dospat.

2. Estetické venkovní žaluzie

Důkazem, že interiérové zastínění ztrácí na popularitě, je i další hit, a to venkovní žaluzie. Ty mají na rozdíl od rolet estetickou funkci. Působí opravdu elegantně, zároveň fungují jako tepelná ochrana. Dají se taktéž naklánět, takže máte šanci regulovat množství světla v místnosti, neexistuje pouze stav zataženo a roztaženo. Navíc umožňují větrat, i když jsou zatažené.

3. Screenové rolety na pergolu

Zastiňují se však nejen interiérové prostory, ale také terasy nebo pergoly. U pergoly je nutné myslet nejen na markýzu, tedy horní zastínění, nýbrž též boční stěny. Pro boční zastínění pergoly se využívají screenové rolety opět s ručním ovládáním nebo elektromotorem. Screenová látka je samozřejmě určená pro venkovní použití, má skvělou odolnost vůči dešti i větru.

S kým se poradit o vhodné volbě pro váš domov? Zkuste se obrátit na společnost Pavel Bubík, jež dodává stínění i garážová a průmyslová vrata.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

3 × three =