Proč je výhodné pořídit si čističku odpadních vod

Pořídili jste si rodinný domek nebo chalupu, kde nemáte možnost napojení na veřejnou kanalizaci nebo by vás taková akce vyšla na pořádný balík peněz? Žádnou paniku! Existuje elegantní řešení, díky kterému kanalizační přípojku nebudete potřebovat a ještě navíc ochráníte životní prostředí. Touto moderní alternativou je čistička odpadních vod, kterou dnes již využívá řada domácností a rekreačních objektů.

čistička odpadních vod

ČOV jako ekologické řešení pro rodinné domy

Pokud vaše nová nemovitost či stavební pozemek nejsou v dosahu kanalizační přípojky, pak je čistička odpadních vod, neboli tzv. čovka, vhodnou alternativou, která zajistí odvod splašků a špinavé vody z vaší domácnosti. Kromě toho, že chytře vyřešíte problém s odpadem, uděláte také něco pro životní prostředí. Tyto čističky fungují díky speciálním bakteriím, které splašky promění ve vodu, jež se může vsáknout zpět do země, aniž by znečistila přírodu. Pořízení čovky je navíc často méně nákladné, než samotné připojení na kanalizační řád a instalace vodovodní přípojky. Než se však definitivně rozhodnete, je nutné zvážit všechna pro a proti, jelikož čistička odpadních vod vyžaduje specifickou péči.

Bakterie na prvním místě

O bakterie v čističce je nutné se náležitě postarat. Pokud chcete, aby vám bio čovka fungovala tak, jak má, pak zapomeňte na některé silné čisticí prostředky, jako jsou savo, čističe odpadu a další agresivní drogerie. Tyto prostředky totiž snadno a rychle bakterie zlikvidují a vy budete muset stále nasazovat nové. Abyste předešli takovému neštěstí, používejte pouze ekologické přípravky a nezapomeňte, že bakterie potřebují také pravidelný přísun živin (splašků). Pokud plánujete instalaci čističky odpadních vod na chalupě, kam budete jezdit zřídka, raději zvolte jiné řešení, jelikož byste takovým způsobem bakterie těžko uživili.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

4 × 5 =