Proč jsou venkovní rolety čím dál oblíbenější?

Trendy se mění, a to nejen v módě, ale i v zařízení domácností. Zatímco dříve byly velmi populární klasické interiérové žaluzie, dnes je zejména v rodinných domech nahrazují venkovní rolety. Přináší řadu výhod, nejen estetických.

Přemýšlíte nad opravdu efektivním zastíněním? Pak vám venkovní rolety do oken již určitě přišly na mysl. Spolu s látkovými roletami do interiéru, vertikálními, horizontálními, dřevěnými žaluziemi. Oproti všem těmto variantám však mají v mnohém navrch.

Venkovní rolety perfektně utěsní vaše okna

Venkovní rolety jsou jediným stínícím prvkem, který okno uzavře zvenčí. Díky tomu na rozdíl od jiných způsobů stínění okno utěsní, takže zamezují úniku tepla – tím pádem snižují náklady na vytápění nemovitosti. V létě je zase uvnitř objektu, v němž necháte zatažené rolety, příjemný chládek. Můžete toho využít, a když jdete do práce, tak nechat doma zataženo. Jakmile se odpoledne vrátíte, v místnostech bude příjemné klima.

A když se bavíme o utěsnění, nemyslíme samozřejmě pouze to tepelné. Venkovní rolety fungují taktéž jako hluková izolace, snižují venkovní hluk až o 16 dB, tudíž jsou perfektním řešením, pokud bydlíte u hlučných silnic či v centru města.

Slouží jako ochrana oken i domácnosti

Za zataženou roletou je okno kompletně chráněné před nečistotami, kamínky přilétajícími z vozovky a vším dalším. Tím pádem se logicky prodlužuje jeho životnost.

Kromě ochrany samotných oken ovšem rolety chrání i celou vaši domácnost. Pro zloděje je rozhodně těžší proniknout přes zataženou roletu než pouze přes okno.

Své rolety si navrhněte podle sebe

Venkovní rolety na okna jsou dostupné v mnoha velikostech, barvách, s různými druhy lamel a ovládáním (manuální vs. elektrické). Od všech těchto kritérií se pak odvíjí pro venkovní rolety cena. Orientační ceník najdete například na webu české společnosti Sundex, která nabízí instalaci rolet se vším všudy od počátečního poradenství až po závěrečný úklid.